התפרעויות בעזה, ארכיון (צילום: חדשות)
בצל הפסקת האש, איומים על חמאס | צילום: חדשות

למרות הפסקת האש שאושרה בקבינט וחרף הרגיעה היחסית לאחר סבב הלחימה הקשה ביותר מול רצועת עזה מאז מבצע "צוק איתן" - חברי הקבינט ארדן וגלנט מאיימים: זמנו של מנהיג חמאס קצוב - אנחנו קרובים מתמיד למבצע צבאי בעזה. יו"ר האופוזיציה ציפי לבני הגיבה על האיומים ואמרה: "שמעתי שרים שמאיימים על סינוואר. אם אתם רוצים לירות - תירו, אל תדברו. דיבורים בלי פעולות הם הפגיעה הכי חמורה בהרתעה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

את הדברים הלוחמניים אמרו הבוקר השרים בכנס הדיפלומטים של הג'רוזלם פוסט בירושלים. יואב גלנט, שר השיכון ואלוף פיקוד דרום לשעבר איים: "זמנו של יחיא סינוואר קצוב, הוא לא יסיים את חייו בבית זקנים". לדבריו, לאחר שהסתיים סבב הלחימה - סינוואר נמצא כעת "בצומת דרמטי וחייב לחשב מסלול מחדש - האם הם רוצים להילחם בנו או לשמור על השקט. מלחמה היא האופציה האחרונה - תהיה מערכה בעזה, אנחנו נקבע את התנאים ואת העיתוי. אין פרטנר פלסטיני כבר 100 שנה".

השר גלנט (צילום: יח"צ, חדשות)
"אין פרטנר פלסטיני כבר 100 שנה". גלנט | צילום: יח"צ, חדשות

השר כץ: "אין שום סיכוי להסדר יציב ולפתרון מדיני בעזה‎"

גם השר לביטחון הפנים התייחס למתיחות בדרום. "המעבר מהגנה להתקפה כנגד חמאס פירושו חיסולים ממוקדים של מנהיגי הטרור בזרוע הצבאית של חמאס", הבהיר ארדן שהוסיף כי ישראל "קרובה מתמיד" להשתלט מחדש על רצועת עזה.

גלעד ארדן (צילום: החדשות)
"תכנית ההתנתקות הייתה הרסנית". השר ארדן | צילום: החדשות

"פירוש הדבר להיות מוכן להשתלט על רצועת עזה ולהחזיק בה, עד שנפרק את תשתית הטרור", הסביר ארדן. "היום אנחנו קרובים יותר מתמיד, מאז תכנית ההתנתקות ההרסנית, להיאלץ לשלוט בחלקים מרצועת עזה או בכולה".

לבני הגיבה בתקיפות ואמרה: "הפסקת האש שברירית ואסור להשאיר את תושבי הדרום כבני ערובה עד להשאיר את תושבי הדרום בני ערובה עד משלוח הדולרים הבא מקטר. הפתרון לעזה אצלנו: מקלות נגד חמאס, גזרים למתונים, מהלך אסטרטגי עכשיו,לפני הסבב הבא, שלא יהיה בשליטתנו".

שרת המשפטים איילת שקד אמרה כי היא סבורה שהפסקת האש "תחזיק כמה חודשים ואז תישבר". לדבריה, "אם תישבר הפסקת האש - לא תהיה ברירה אלה להילחם עם כל האמצעים נגד חמאס". שר התחבורה והשר לענייני מודיעין ישראל כץ אמר בכנס: "עלינו להכות באופן קשה בחמאס כדי למגר את הטרור ולהשיב את ההרתעה שנשחקה. אין שום סיכוי להסדר יציב ולפתרון מדיני בעזה‎".