פינוי לבית החולים סורוקה (ארכיון) (צילום: רוני מרדכי, חדשות 2)
פינוי לבית החולים סורוקה (ארכיון) | צילום: רוני מרדכי, חדשות 2

בבית החולים סורוקה עדיין מאושפז הקצין שנפצע אמש בהיתקלות עם מחבלים בעומק רצועת עזה. הקצין, שמטופל ביחידה לטיפול נמרץ, שב הבוקר (שני) להכרה, פתח עיניים ומתקשר עם משפחתו. למרות שספג פגיעה קשה ואיבד דם, פעולות הכוח הרפואי בשטח וגם מאמצי הרופאים בבית החולים הביאו לשיפור במצבו שמוגדר בינוני ויציב.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

רבים מבני משפחתו של הקצין הגיעו למחלקה לטיפול נמרץ כדי לבקר אותו. אחרי ששב להכרה הצוות הרפואי התיר לאשתו ולילדיו לראות אותו למשך זמן קצר. בני המשפחה ביקשו לשמור על הפרטיות שלהם.‎

אמו של הקצין הפצוע סיפרה בשיחה עם החדשות Online: "אני מתפללת שבני יבריא כמה שיותר מהר. זה נס שקיבלתי אותו בחיים. לא יכולתי לראות את ילדיו, נכדיי, בוכים. זה היה לי קשה. יצאתי החוצה".

זירת ההיתקלות עם חמאס בחאן יונס (צילום: רויטרס, חדשות)
"אני שמחה שהוא יצא בחיים" | צילום: רויטרס, חדשות

בהמשך האם הביעה תודה לכל מי שמתפלל להחלמתו של בנה. "אני שמחה שהוא יצא בחיים ובריא", הוסיפה. "אני מודה לבורא עולם שהוא החזיר לי את בני".

אחיו של הקצין הפצוע אמר: "עדיין לא ראיתי אותו. הלילה איך ששמעתי ישר הגעתי לבית החולים. אני נמצא כאן בטיפול נמרץ. אני וכל המשפחה מתפללים לשלומו. מאמינים שהקדוש ברוך הוא שומר עליו. רוצים להודות לעם ישראל שמתעניין בשלומו".

בנט. "מבינה שהוא עסוק" (צילום: פלאש 90, חדשות)
שר החינוך נפתלי בנט | צילום: פלאש 90, חדשות

שר החינוך נפתלי בנט היה בין הראשונים לבקר את הקצין הפצוע. השר, שהוא גם חבר הקבינט המדיני-ביטחוני, הגיב לתקרית החמורה בטוויטר. "במהלך שעות הבוקר ביקרתי את הקצין הפצוע שמאושפז בטיפול נמרץ, את אשתו, הוריו ואת כל בני משפחתו", כתב. "שוחחנו ואני שמח לספר שהוא מתאושש, בהכרה ומצבו משתפר. כעת בדרך צפונה להספיד בהלוויה של סא״ל מ׳ ז״ל. שני אלה וחבריהם, הם גיבורי האומה העלומים של ישראל".