גורם בכיר בחיל האוויר התייחס היום (שלישי) להסלמה ברצועה ולפעילות של צה"ל ביממה האחרונה בגזרה. "מצד אחד אנחנו פועלים בזהירות, מצד שני אנחנו כן פוגעים בחמאס ובג'יהאד האסלאמי באופן משמעותי", סיפר. "אנחנו לא תוקפים אזרחים, אנחנו פוגעים בחמאס".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הגורם סיפר כי חיל האוויר מנהל מספר מבצעים גדולים של מבצעי תקיפה ברצועת עזה ביממה האחרונה: "אנחנו עוסקים בהתקפה משמעותית על חמאס והג'יהאד האסלאמי, בשונה מבעבר, הן בהיבט של כמות המטרות והן מבחינת האיכות שלהן".

"אנחנו תוקפים מבנים בני 6-7 קומות בלב העיר עזה, אלו מטרות שהן בעלות חשיבות רבה לחמאס ולג'יהאד", הוסיף הגורם. "זה מייצר אפקט על הצד השני, רואים את זה גם במודיעין. השמדת בניינים שלמים בתוך שכונות אזרחיות זה אתגר גדול, בנינו לשם כך יכולת שמאפשרת לפנות את האוכלוסייה עם ירי מקדים - הקש בגג, ואז פגיעה והפלה של המבנים".

הגורם פירט על הפעולות של חיל האוויר וטען שהותקפו מספר חוליות משגרים בזמן ההכנות לירי או מיד לאחריו.

הוראות פיקוד העורף לתושבים (צילום: החדשות)
הוראות פיקוד העורף לתושבים | צילום: החדשות
"איפה העולם הערבי?" (צילום: רויטרס, חדשות)
ההרס ברצועת עזה | צילום: רויטרס, חדשות

בהתייחסות לתקיפת מבנים בשטח הרצועה, הגורם טען שמדובר במחיר גבוה מבחינת חמאס. "ההיגיון שלנו הוא לא להילחם על מי יורה את הרקטה האחרונה אלא מה קורה כשהם רואים את גודל הנזק והמחיר של הירי עליהם, זה מייצר הבנה של ההפסד", סיפר. "אנחנו לא תוקפים אזרחים, אנחנו פוגעים בחמאס, גם כשהוא יושב בלב אוכלוסייה אזרחית, בוחרים את המטרות כך שתימנע פגיעה בחפים מפשע".

רצועת עזה, הבוקר (צילום: חדשות)
רצועת עזה, הבוקר | צילום: חדשות

"מצד אחד אנחנו פועלים בזהירות, ומהצד שני אנחנו פוגעים באופן משמעותי בחמאס", סיכם הגורם. "המטרה שהוגדרה לנו היא לשפר את המציאות הביטחונית, להשיב את השקט לתושבי הדרום ולישראל, וכבר מתכננים את המהלכים הבאים כדי שיהיה אם יהיה צריך להאיץ את התקיפות".