הפרות סדר ברצועת עזה ביום שישי (צילום: חדשות)
הפרות סדר ברצועת עזה ביום שישי | צילום: חדשות

במהלך ההתפרעויות ביום שישי האחרון ברצועת עזה, הצליחו ארבעה מחבלים לחצות את גדר הגבול ולהתקרב מטרים ספורים לעמדת צלפים מאוישת של צה"ל. התצפיתנית שזיהתה את החדירה והכווינה את הכוחות סיפרה: "זיהיתי חשודים חוצים את הגדר והזנקתי את הכוחות. לאחר שרוב החשודים חזרו לשטח הרצועה הבחנתי כי אחד נותר בשטח ואיבדתי איתו קשר עין".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

"ההתראה הראשונה תפסה אותי כשתגברתי עמדה", אמרה סמל עומר קפלן, תצפיתנית מגדוד "נשר" בחיל האיסוף הקרבי. "קפצתי לנקודה וראיתי עשרות מתפרעים שחותכים את הגדר, מניחים מטען, ומצליחים ליצור חור. העשן מפיצוץ המטען כיסה את האזור". קפלן הוסיפה: "בחסות העשן והפרת הסדר האלימה מספר חשודים ניסו להתקרב לעמדות כוחותינו, אבל זיהיתי אותם והכרזתי לכוחות בקשר והם ביצעו לעברם ירי אזהרה".

סמל עומר קפלן, תצפיתנית מגדוד ״נשר״ (צילום: דובר צה''ל, חדשות)
סמל עומר קפלן, תצפיתנית מגדוד ״נשר״ | צילום: דובר צה''ל, חדשות

"רובם חזרו על עקבותיהם, אך אני הבחנתי כי אחד נותר בשטח ואיבדנו אתו קשר עין. ביצענו שחזור של התצפית בזמן אמת והודענו לכוחות שבוודאות יש מחבל נוסף", המשיכה קפלן. "אחד הלוחמים זיהה אותו וניטרל אותו".

הנהגת חמאס לתושבי עזה: "להמשיך בצעדות עד שיוסר המצור"

רב סרן בן הלאל, סגן מפקד גדוד 101 בחטיבת הצנחנים שתפעל את האירוע שיחזר: "מספר מחבלים השליכו מטענים על גדר המערכת ופערו בה חור. מאותו הרגע לוחמי הגדוד וכוחות נוספים שהצטרפו, ביניהם לוחמי יחידות מיוחדות, פעלו למנוע חצייה של הגדר וביצעו ירי הרחקה לעברם".

"רוב המתפרעים ברחו חזרה לשטח הרצועה כתוצאה מהירי", הסביר הלאל. "תוך כדי מנוסתם לשטח הרצועה התקבל דיווח מתצפיתניות לפיו אחד המחבלים נשאר בשטח ישראל, ממש מתחת לאיפה שהכוח שלנו מוקם ולוחם שהיה בקרבת הנקודה החשודה זיהה את המחבל, שהתקרב אליו עם סכין".

סמג"ד 101 סיים את דבריו ואמר: "לוחמי ומפקדי הגדוד ימשיכו לפעול במקצועיות ובנחישות ככל שיידרש, זאת על מנת להכריע בכל מגע שיהיה עם האויב. נמשיך להבטיח את ביטחונם של תושבי ישראל בכלל ותושבי עוטף עזה בפרט ולמנוע כל פגיעה בביטחון המדינה ובריבונותה". 

בתגובה לכך ששבעה פלסטינים בגבול עזה שלשום בהפרות הסדר האלימות, ראש הלשכה המדינית של חמאס איסמעיל הנייה הכריז כי העימותים צפויים להימשך - עד שייענו דרישות חמאס במלואן. "אוי לכם אם תפסיקו את תהלוכות השיבה לפני שיוסר המצור", אמר במסר לעזתים. "התהלוכות שלנו אינן למען סולר ודולרים, אלא זוהי זכות טבעית של עמנו", הוסיף הנייה.

יום לאחר מכן שר הביטחון אביגדור ליברמן הצהיר כי ישראל לא תחדש את אספקת הדלק והגז לעזה אם העימותים האלימים יימשכו: "כל עוד לא תיפסק האלימות ברצועת עזה באופן מוחלט, כולל שיגורי בלוני התבערה והצתות הצמיגים מול הישובים הישראלים, לא תחודש אספקת הדלקים והגז לרצועת עזה", כתב אמש בעמוד הטוויטר שלו.