בנט ממשיך במתקפה נגד הפרקליטות הצבאית: יממה לאחר דבריו שעוררו סערה, שר החינוך נפתלי בנט שב ומחה נגד "עודף המשפטיזציה" שפוגעת לדבריו בתפקוד צה"ל. "צריך להוציא את המשפטנים מהחמ"לים", כתב הבוקר (שלישי) בנט בחשבון הטוויטר שלו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בנט הוסיף, בתגובה לביקורת על אמירתו לפיה החיילים מפחדים מהפצ"ר יותר מסינוואר, כי "מפקדים צריכים לפקד; יועצים צריכים לייעץ". קודם לכן כתב בעמוד הפייסבוק שלו: "התקשורת יכולה לתקוף אותי כמה שהיא רוצה אך מה שאמרתי הוא עובדה: עודף המשפטיזציה קושרת את ידי לוחמי צה״ל ומסכנת את חיי אזרחי ישראל".

אילוסטרציה (צילום: דובר צה"ל, חדשות)
אילוסטרציה | צילום: דובר צה"ל, חדשות

גורם ביטחוני השיב אמש לדברי בנט ואמר לפרשננו רוני דניאל: "החיילים שהיו בעזה על יד הבית של סינוואר – האם גם הם פחדו?". גם הרמטכ"ל גדי איזנקוט התייחס אתמול לדברים של בנט במהלך ישיבת פורום המטה הכללי של צה"ל. "הפרקליטות הצבאית היא חלק מעוצמתו של צה"ל ומסייעת לו כתף אל כתף עם המפקדים והלוחמים לממש את יעודו המבצעי ולנצח במלחמה", הדגיש.

איזנקוט אמר שהוא גאה בלוחמי צה"ל שפועלים בכל גזרות הלחימה ומגנים על תושבי המדינה, ואף שיבח את הפרקליט הצבאי הראשי בעצמו. "האלוף שרון אפק ממלא את תפקידו במקצועיות ובהצטיינות", אמר. "יש להשאיר את צה״ל מחוץ לכל ויכוח פוליטי".

אילו ספרים קרא בכלא? יחיא סינוואר (צילום: רויטרס, חדשות)
סינוואר | צילום: רויטרס, חדשות

במקביל, פרסם היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הודעה שבה הבהיר כי אין שחר לדברי בנט: "עמידה בהוראות הדין, גם בשעת לחימה, היא מקור עוצמה לצה"ל, למפקדיו ולחייליו". מנדלבליט הזכיר בהודעתו ששימש בתפקיד הפרקליט הצבאי הראשי במשך שבע שנים, כולל במהלך מלחמת לבנון ומבצע עופרת יצוקה וכתב: "קציני הפרקליטות הצבאית פועלים שכם אל שכם יחד עם המפקדים, למען המטרה המשותפת של השגת יעדי הלחימה".

"הפרקליטות הצבאית, בראשותו של הפצ"ר אלוף שרון אפק, פועלת ללא לאות על מנת להעמיד לרשות צה"ל את המעטפת המשפטית הדרושה להפעלת עוצמתו הצבאית בכדי להכריע את אויבנו, תוך עמידה בהוראות הדין", הוסיף היועץ המשפטי. "אני מגבה באופן מלא את מלאכתם החשובה, המהווה חלק בלתי נפרד מהחוסן הלאומי של מדינת ישראל".

בהכנת הידיעה השתתפה דפנה ליאל.