הגבלה על שיתוף הודעות בוואטסאפ (צילום: 123RF, חדשות)
"לא להפיץ פרטי ההרוג" | צילום: 123RF, חדשות

שמו ופרטיו של סא"ל מ', שנפל אמש במבצע שהסתבך בעומק רצועת עזה, אסורים בפרסום על ידי הצנזורה, אך הדבר לא מנע מאזרחים רבים להפיץ את תמונתו ברשתות החברתיות השונות, בניגוד לבקשת מערכת הביטחון. שר האוצר משה כחלון קרא היום (שני) לעצור את הפצת המידע הביטחוני: "תתאפקו, אתם מסכנים את חיילי צה"ל וכוחות הביטחון".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"כל אחד ששמע רסיס מידע מעביר הודעות. לא רק שזה לא תורם, זה גורם נזק" אמר כחלון. "אין לי ספק שאף אזרח לא רוצה לגרום נזק לא לחיילי צה"ל ולא לכוחות הביטחון. כחבר קבינט שמכיר את המערכות, אני אומר לכם שאתם מסכנים את החיילים וכוחות הביטחון שנמצאים בפעולות 24 שעות ביממה בצד שלנו ובצד האחר. תתאפקו. זו בקשתי. תתאפקו. זה דבר נורא, כל התמונות והמידע שמסתובב. הוא לא תורם לאף אחד ויכול לגרום נזק".

כחלון התייחס גם לאובדן הקצין הבכיר בפעולה: "מדינת ישראל איבדה לוחם דגול שכל מילה שאומרים עליו בשעות האחרונות נכונה. עם ישראל ומדינת ישראל חייבים לסא"ל מ׳ הרבה מאוד. כחבר קבינט, אני מודע ועוקב אחר כל הפרטים. מדובר בפעולות חיוניות, אי אפשר לשמור על עליונות צבאית ומודיעינית בלי פעולות מהסוג הזה. החבורה הנפלאה הזאת עושה אותן הרבה, בתדירות גבוהה, וככה אנו שומרים על עליונות צבאית בעזרת האנשים הכי טובים שיש".