יקבל את דרגת רב האלוף, כוכבי (ארכיון) (צילום: פלאש 90, חדשות)
הרמטכ"ל הנכנס אביב כוכבי, ארכיון | צילום: פלאש 90, חדשות

הוועדה למינוי בכירים אישרה היום (שלישי) באופן רשמי את מינויו של המועמד אלוף אביב כוכבי לתפקיד הרמטכ"ל הבא של צה"ל. הוועדה הודיעה כי לא מצאה פגם בטוהר מידותיו של כוכבי, ובשיקולים שהביאו להמליץ עליו לתפקיד. מינויו יגיע לאישור סופי בישיבת הממשלה הבאה. הרמטכ"ל איזנקוט ברך: "יוביל את צה"ל להישגים חדשים".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הוועדה קיבלה את קורות חייו של האלוף כוכבי, את תשובותיו לשאלון שהכינה הוועדה ולאחר מכן גם הופיע בפניה. בנוסף, הוועדה בחנה את נימוקיו של שר הביטחון לשעבר ליברמן להמליץ על כוכבי לתפקיד. ראש הממשלה, הממלא גם את תפקיד שר הביטחון הודיע לוועדה כי הוא מאמץ את המלצת שר הביטחון לשעבר, למנות את אלוף אביב כוכבי לתפקיד הרמטכ"ל ה-22.

הרמטכ"ל איזנקוט ברך: "אני בטוח כי אלוף אביב כוכבי יוביל את צה"ל להישגים חדשים ולעמידה באתגרי השעה והעתיד, וממליץ עליו לתפקיד הרמטכ"ל בחום ובלב מלא". ליברמן מסר: ״אני רוצה להודות לוועדה המייעצת למינויים לתפקידים בכירים על אישור מינויו של האלוף אביב כוכבי כרמטכ"ל ה-22 של צה"ל. האלוף כוכבי הוא בעל ניסיון מבצעי ופיקודי עשיר, ובעל יושרה, ערכיות ומוסריות. הבחירה שלי בו לרמטכ"ל היתה אך טבעית. אני בטוח שהוא האדם המתאים והראוי ביותר להוביל את צה"ל בעת הזאת".

ראש הממשלה נתניהו ברך גם הוא על הודעת הוועדה למינוי בכירים והודיע כי יביא את המינוי לאישור הממשלה כבר בישיבתה הקרובה בשבוע הבא.