ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקר היום (שלישי) את לוחמי צה"ל הפועלים בגבול לבנון במסגרת מבצע "מגן צפוני" להשמדת מנהרות חיזבאללה שהחל בשבוע שעבר. "אנחנו מפרקים באופן שיטתי את נשק המנהרות", אמר נתניהו. "אם חיזבאללה יעשה את הטעות הגדולה ויחליט לפגוע בנו או להתנגד הוא יחטוף מכות שהוא לא יכול אפילו לדמיין".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"קיימתי עכשיו דיון מקיף עם הרמטכ"ל, אלוף פיקוד צפון המח"טים המ"גדים ועכשיו גם החיילים", הוסיף נתניהו והתייחס גם לרוח הלחימה של הלוחמים: "אני מתרשם מהרוח שקיימת פה לפני כל דבר אחר. הדבר המרשים ביותר זה ההיערכות שקיימת כאן, גם ברוח וגם בחומר. הדבר החשוב ביותר היא הרוח של המפקדים והלוחמים והיא חזקה ואיתנה הם ערוכים היטב".

נתניהו בסיור באזור (צילום: החדשות)
נתניהו בביקור בצפון | צילום: החדשות

נתניהו ענה לשאלה כיצד חיזבאללה חפר מנהרות במשך שנים ללא הפרעה. "הוא חשב שזה היה ללא הפרעה", ענה ראש הממשלה ושר הביטחון. "אנחנו ידענו, אנחנו תכננו. זה לא דלף, שמרנו על הסוד, תכננו זאת בקפידה ואנחנו מבצעים בדיוק את מה שתכננו".

נתניהו התייחס למשך הזמן של המבצע ולאפשרות מה היה קורה אילו לא היה מתקיים. "המבצע מתקדם כרגע בקצב טוב ואפילו מקדים את לוח הזמנים", טען. "הוא יימשך כמה שצריך עד שנשלול לגמרי את נשק המנהרות מחיזבאללה. תחשבו שלא היינו עושים את זה, תחשבו שביום סגריר, בערפל, חיזבאללה מגיח מהמנהרות האלה וחוטף לנו אנשים".

שבוע מאז התחיל מבצע "מגן צפוני" בגבול לבנון, צה"ל הודיע היום שאיתר מנהרת טרור התקפית נוספת - השלישית במספר - שחצתה משטח לבנון לשטח ישראל. מדובר צה"ל נמסר כי תוואי המנהרה נמצא בשליטה ואינו מהווה איום. בדומה למנהרות האחרות שאותרו, התוואי מולכד: "כל מי שייכנס מצדו הלבנוני מסכן את חייו".

בצבא חוקרים את תוואי המנהרה. "האחריות על חפירת המנהרות משטח לבנון מוטלת על ממשלת לבנון", נמסר. "מדובר בהפרה חמורה של החלטה 1701 וריבונות מדינת ישראל. כוחות צה"ל ממשיכים לפעול על פי התוכנית הסדורה שאושרה להמשך איתור וחשיפת מנהרות טרור".