דיווח: הועברו מערכות מתקדמות יותר (צילום: רויטרס, חדשות)
מערכת ההגנה S-300 | צילום: רויטרס, חדשות

מערכת הגנה האווירית S-300 שמוסקבה העבירה לידי צבא אסד מוקמה בסוריה ומוכנה לפעולה. כך דווח היום (שלישי) בערוץ הטלוויזיה הערבי אל מייאדין. המערכת הועברה לסוריה בעקבות נפילת המטוס הרוסי בעת תקיפת חיל האוויר הישראלי בלטקיה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מוקדם יותר אמר עלי לריג'אני, יו"ר הפרלמנט האירני, RT כי עם הגעת המערכות הטילים המתקדמות לסוריה ישראל לא תוכל לעשות דבר. "הצבא הישראלי לא יכול לבצע צעדים משמעותיים בעקבות העברת מערכות ה-S-300 לצבא אסד", אמר לריג'אני לסוכנות הידיעות הרוסית . במקביל, הבוקר פורסמו תצלומי לוויין על ידי חברת ImageSat International ISI, בהם נראה מטוס תובלה רוסי בבסיס חמיימים שהעביר את המערכות לסוריה.

בריאיון הבלעדי שהעניק לסוכנות הידיעות הרוסית אמר לריג'אני: "אני לא חושב שהישראלים מסוגלים לנקוט ולבצע מעשים משמעותיים בסוריה, במיוחד לאחר ההתקפה הישראלית על מטוס הביון הרוסי". לריג'אני הוסיף: "העברת המערכות זוהי זכותה הלגיטימית של רוסיה להגן על האינטרסים שלה ושל בעלות בריתה בסוריה".

המטוס הרוסי שהופל בסוריה (צילום: סקי ניוז, חדשות)
דגם המטוס הרוסי שהופל בלטקיה | צילום: סקי ניוז, חדשות

לפני שישה ימים פרסמה רוסיה תיעוד מהעברת המערכות לצבא אסד, כשבועיים לאחר הפלת מטוס הביון הרוסי ותחילת המתיחות עם ישראל. שר ההגנה הרוסי סרגיי שויגו התבטא אז ואמר לנשיא פוטין כי רוסיה העבירה בהצלחה את המערכות להגנה אווירית. הצעד יוצא הדופן ננקט לאחר שהקרמלין הטיל על ישראל את האחריות לתקרית.