בעקבות פיגוע הירי חסמו הערב (חמישי) מתנחלים את התנועה לרכבים פלסטיניים במספר מוקדים בציר 60 ביהודה ושומרון. בין היתר, חסמו את התנועה סמוך למקום הפיגוע בגבעת אסף וסמוך לישוב עתניאל שבדרום הר חברון. חלקם אף ניסו לפגוע ברכבים פלסטיניים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במהלך המחאה סמוך לגבעת אסף, הקיפו המפגינים נהג פלסטיני, הוא נלחץ וניסה להימלט מהמקום. כוחות הביטחון עצרו אותו אך ככל הנראה הוא ישוחרר בזמן הקרוב.

מחאות בציר 60
מחאות בציר 60 | צילום: רן דהן / TPS, חדשות
הכרוז שהופץ ביו
הכרוז שהופץ ביו"ש | צילום: חדשות

במקביל הביעו תושבים רבים מיישובי דרום הר חברון בשולי כביש 60 מחאה על המצב הביטחוני. המפגינים קראו לממשלה לפעול ביתר תקיפות ולהחזיר את הביטחון לתושבי ישראל.

חסימת כביש 60
הפגנות גם בדרום הר חברון | צילום: רן דהן / TPS, חדשות
המפגינים הדליקו נרות זיכרון
המפגינים הדליקו נרות זיכרון | צילום: שלומי קרוטהימר / TPS, חדשות

ההפגנות ברחבי יהודה ושומרון מגיעות לאחר שבשעות הצהריים הופץ כרוז הקורא לתושבים לחסום את כביש 60 מאלון מורה עד הר חברון לתנועת רכבים ערבים. הכרוז הופץ תחת הכותרת "יש פיגועים - אין - ערבים בכבישים" ובו כונה נתניהו "סר הביטחון". המארגנים קראו לקחת את החוק לידיים משום שלדבריהם ראש הממשלה אינו מצליח להעניק להם ביטחון.

מחאות ביו
מחאות ביו"ש | צילום: גד אמיתון / TPS, חדשות
מפגינים סמוך לנווה צוף. הערב
מפגינים סמוך לנווה צוף. הערב | צילום: איתיאל שטיינבאום/TPS, חדשות

בתיעוד שהפיץ ארגון "בצלם" ניתן לראות את הנזק שהסבו המפגינים לרכבים פלסטיניים. בין היתר, תועד אחד מהם משליך אבנים על מונית פלסטינית ומנפץ את שמשות הרכב עד שהיא מצליחה להמלט מהמקום.