לוחם חיזבאללה סמוך לגדר הגבול, ארכיון
לוחם חיזבאללה סמוך לגדר הגבול, ארכיון | צילום: Nasser Atta

כוחות הביטחון עצרו באחרונה פלסטיני שגויס בידי חיזבאללה כדי לבצע פיגוע בתחומי יהודה ושומרון - כך חשף היום (שני) דובר ראש הממשלה לתקשורת הערבית.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"זהו כישלון נוסף לחיזבאללה", כתב הדובר, אופיר גנדלמן, בציוץ בטוויטר. "ניסיון כושל נוסף של מוחמד עטא, מפקד היחידה של חיזבאללה לגיוס פלסטינים כדי להוציא פיגועים".

מדובר בהמשך הניסיונות של ארגון הטרור הלבנוני לגייס פלסטינים כדי לבצע פיגועים נגד ישראל. לפני כחצי שנה נעצר יוסף יאסר סוילם, תושב קלקיליה בגין עבירות ביטחוניות. שב"כ עצר את סוילם בשיתוף עם משטרת ישראל וצה"ל, לאחר שהתברר כי קיבל הנחיות מחיזבאללה לסייע בתכנון הוצאת פיגועים לפועל, בהם גם פיגוע חטיפה.

במהלך חקירת שב"כ התברר כי סוילם, מסגר במקצועו, גוייס לחיזבאללה באמצעות פרופיל פייסבוק המשמש את הארגון לאתר פעילים פוטנציאליים לארגון. בשלב מסוים הונחה סוילם לפתוח כתובת דוא"ל "מבצעית" אליה נשלחה תכנת הצפנה, שתשמש אותו לעמוד בקשר אם אנשי חיזבאללה.

סוילם עמד בקשר באמצעות התכנה עם מפעיל חיזבאללה המכונה "אבו חסין". במסגרת הקשר שנוצר, קיבל סוילם הנחיות לביצוע משימות שונות, ביניהן צילום ואיסוף מידע על בסיסי צה"ל, מחסומים, וכן אתרים בעיר העתיקה בירושלים. כמו כן הונחה להקים חוליית טרור לשם ביצוע פיגוע חטיפה והעברתו של החטוף לשטח לבנון.