שתי רקטות נורו לעבר עוטף עזה (צילום: רויטרס, חדשות)
שיגור רקטה לעוטף (ארכיון) | צילום: רויטרס, חדשות

רקטה התפוצצה הערב (שלישי) בצד הפלסטיני של גדר המערכת בגבול רצועת עזה. הרקטה נורתה מחלקה הצפוני של הרצועה לעבר היישובים הסמוכים לגדר. אין נפגעים ולא נגרם נזק כתוצאה מהירי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מוקדם יותר היום דיווחו הפלסטינים כי שני פעילי ג'יהאד אסלאמי נהרגו בפיצוץ בעזה - בעת שרכבו על אופנועים. בצה"ל הכחישו כל מעורבות ישראלית. על פי הדיווח, שני פעילי ארגון הטרור שנהרגו הם חוסיין ראזי ואוסאמה סולטן. עדיין לא ברור אם הם חוסלו או שהובילו חומרי נפץ שהתפוצצו בטעות, ואם חוסלו מי האחראי.

"דובר צה"ל מבהיר כי בניגוד לדיווחים הפלסטיניים לא בוצעה כל תקיפה על ידי צה"ל ברצועת עזה", נמסר מצה"ל זמן קצר לאחר שהתפרסמו הדיווחים ברצועה.

אתמול התפוצצה רקטה סמוך לגדר המערכת במרכז הרצועה ורקטה נוספת יורטה בידי מערכת "כיפת ברזל" מעל שמי אשקלון. בתגובה תקף צה"ל באמצעות טנקים וחיל האוויר עמדות חמאס בצפון הרצועה.

שלוש שעות לפני כן הופעלה האזעקה פעם נוספת בעוטף עזה לאחר ששתי רקטות נורו מהרצועה התפוצצו בשטחים פתוחים במועצה האזורית אשכול. גם במקרה הזה צה"ל הגיב בירי לעבר עמדות חמאס בדרום הרצועה ואמרו כי ארגון הטרור הוא האחראי לנעשה בעזה.

"צה"ל תקף באמצעות ירי טנק וחיל האוויר עמדות השייכות לארגון הטרור חמאס בדרום רצועת עזה" נמסר מדובר צה"ל. "התקיפה בוצעה בתגובה לירי תלול המסלול שבוצע לעבר שטח פתוח במועצה האזורית אשכול". עוד הוסיפו בצה"ל כי "אנו רואים בחמאס האחראי הבלעדי למתרחש ברצועת עזה".