התנאי של גבאי לחשיפת הסרטון של נתניהו (צילום: פלאש 90 \ רויטרס, חדשות)
גבאי נגד נתניהו, ארכיון | צילום: פלאש 90 \ רויטרס, חדשות

יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי קרא היום (שני) לראש הממשלה נתניהו ללכת לבחירות חדשות. בישיבת סיעה של המחנה הציוני אמר גבאי כי "כל הקואליציה מבינה שצריך מהלך וגם כל האופוזיציה מבינה - צריך ללכת לבחירות. כשיש ריח של בחירות פשוט הולכים לבחירות ולא באים עם דברים נגד הציבור".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אתם מקדמים הצעות חוק שנועדו לשמר קואליציה רופפת", הסביר גבאי. "במחיר של שמירה על הקואליציה אתם פוגעים בציבור עם חוק המרכולים - במקום שמדינת ישראל תתקדם ותקבל החלטות על תחבורה ציבורית בשבת, כי רוב הציבור רוצה לנסוע ולפעמים גם לקנות משהו, אתם מקבלים החלטות למען המיעוט כדי לייצר כוח פוליטי".

"לגבי חוק ההמלצות - לא שכחנו. זה חוק נורא, גם כשכאילו הוצאת את עצמך ממנו. חוק בעד שחיתות ציבורית וסיוע לארגוני הפשע שמפוצצים מכוניות ברחוב, הם נהנים מהחוק הזה", הסביר גבאי. על המחאה הציבורית נגד השחיתות והביקורת מצד הליכוד אמר גבאי: "אל תטיף לנו מוסר, תטיף לעצמך ולסובבים אותך".

עוד תקף גבאי את התנהלות שר האוצר משה כחלון: "גם ההחלטות הכלכליות - שמענו על חלקן היום במסיבת עיתונאים. מניח ששמעת עליהם כמונו. ככה לא מתנהגת ממשלה, ככה לא מנהלים מדינה כשהחלטות מתקבלות על ידי אדם אחד ולא על ידי ממשלה. כולנו יודעים שמכאן זה רק יילך ויחמיר. כשיש את ריח הבחירות באוויר, כולם ימשיכו לדרוש עוד ועוד ותצטרך להתפשר עוד על חשבוננו".

לפיד. "בואו נתעלה, נתאחד - וננצח" (צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות)
"לא יאיימו עלינו". לפיד | צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות

לפיד: "ארדואן עבר את הגבול"

קודם לכן התייחס יו"ר מפלגת 'יש עתיד', ח"כ יאיר לפיד, לדבריו של נשיא טורקיה ארדואן - וקרא לכל סיעות הבית בכנסת להצטרף למהלך להכרה ברצח העם הארמני. "במזרח התיכון לא מכבדים מי שלא מכבד את עצמו. ארדואן עבר את הגבול. הוא מממן את המוריבאתון בהר הבית. את השייח' ראאד סאלח, את המופתי הקודם של ירושלים. הוא תוקף את חיילי צה"ל וקורא להם 'רוצחים'. הוא חלק מההתבססות האירנית בסוריה, זה לא יכול להישאר בלי תגובה", הסביר לפיד.

"ארדואן קרא אתמול לישראל 'מדינה טרוריסטית רוצחת ילדים'. מי שמכחיש רצח מאות אלפי ילדים ברצח העם הארמני, שלא יטיף לנו מוסר", הסביר לפיד. "מי שמשתף פעולה עם אירן והחיזבאללה בסוריה, במלחמה שבה נהרגו חצי מיליון בני אדם, שלא יטיף לנו מוסר". עוד טען שר האוצר לשעבר: "הסכם הפיוס עם הטורקים, לאחר אירועי המרמרה, היה טעות מדינית והוא נכשל. לא יאיימו עלינו".