הרקטה שהתפוצצה בשדרות
הרקטה שהתפוצצה בשדרות | צילום:

גורמים פלסטיניים מספרים היום (שלישי) כי בניגוד להצהרות הרשמיות, הרקטות שנורו לעבר ישראל במהלך סוף השבוע האחרון לא נורו על ידי פלגים סלפיים ברצועה אלא על ידי אנשי הג'יהאד האסלאמי. על פי אותם מקורות פלסטיניים ישנם גורמים קיצוניים בארגון שמנסים לפגוע בהסכם הפיוס בין חמאס לפת"ח באמצעות ירי לעבר ישראל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בתוך כך מקורות פלסטיניים סיפרו כי מפקד משמרות המהפכה האירניות, הגנרל קאסם סולימאני שוחח בטלפון עם רמטכ"ל חמאס מרוואן עיסא ועם בכירים נוספים בארגון. על פי הדיווח סולימאני הפציר בבכירים לירות רקטות לעבר ישראל. "יש לכם צ'ק פתוח בכל הקשור לתמיכה בזרועות הצבאיות", כך על פי הדיווח אמר סולימאני לבכירי חמאס.

גם הערב התפוצצה רקטה, הפעם בצד הפלסטיני של גדר המערכת בגבול רצועת עזה. הרקטה נורתה מחלקה הצפוני של הרצועה לעבר היישובים הסמוכים לגדר. אין נפגעים ולא נגרם נזק כתוצאה מהירי.

צה"ל יפעל נגד ראשי הג'יהאד (צילום: רויטרס)
הג'יאהד האסלאמי | צילום: רויטרס

אתמול התפוצצה רקטה סמוך לגדר המערכת במרכז הרצועה ורקטה נוספת יורטה בידי מערכת "כיפת ברזל" מעל שמי אשקלון. בתגובה תקף צה"ל באמצעות טנקים וחיל האוויר עמדות חמאס בצפון הרצועה.

שלוש שעות לפני כן הופעלה האזעקה פעם נוספת בעוטף עזה לאחר ששתי רקטות נורו מהרצועה התפוצצו בשטחים פתוחים במועצה האזורית אשכול. גם במקרה הזה צה"ל הגיב בירי לעבר עמדות חמאס בדרום הרצועה ואמרו כי ארגון הטרור הוא האחראי לנעשה בעזה.

"צה"ל תקף באמצעות ירי טנק וחיל האוויר עמדות השייכות לארגון הטרור חמאס בדרום רצועת עזה" נמסר מדובר צה"ל. "התקיפה בוצעה בתגובה לירי תלול המסלול שבוצע לעבר שטח פתוח במועצה האזורית אשכול". עוד הוסיפו בצה"ל כי "אנו רואים בחמאס האחראי הבלעדי למתרחש ברצועת עזה".