נלחמים בשידורי ההסתה הפלסטיניים: כוחות צה"ל נלחמים דרך קבע בשידורי ההסתה הקשים של ערוצי טלוויזיה ותחנות רדיו שונות בשטחי הרשות הפלסטינית המעודדים מחבלים לצאת ולבצע פיגועים נגד ישראל. לאחרונה בוצע מבצע אוגדתי רחב היקף של צה"ל והשב"כ, שהוביל לסגירה נרחבת של תחנות מסיתות רבות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

במסגרת המבצע, נסגרו שמונה סניפים של גופי תקשורת המספקים שירותי צילום, עריכה והפקה לערוצים "אל-אקצה", "פלסטין אל יום" ו"אל קודס" שהוגדרו בצו מפקד פיקוד המרכז כהתאחדויות בלתי מותרות בעקבות הסתה לטרור.

נלחמים בשידורי ההסתה הפלסטיניים (צילום: דובר צה"ל)
נלחמים בשידורי ההסתה הפלסטיניים | צילום: דובר צה"לבמבצע רחב היקף של החטיבות המרחביות שומרון, בנימין, עציון ויהודה, נסגרו תחנות תקשורת כגון: ׳פלמדיה׳, ׳רמאסאת׳ ו׳טרנס מדיה׳, וכן הוחרם ציוד ומסמכים של חברות תקשורת הנותנות שירותים לערוצים שהוגדרו בצו מפקד פיקוד המרכז כהתאחדות בלתי מותרת.

בערוצים אלה משודרים שוב ושוב קטעים המאדירים מחבלים, ומגישי התוכניות בהם קוראים לתושבים הפלסטיניים לצאת ולבצע פיגועים על מנת להגן על ירושלים ועל מסגד אל אקצה.

נלחמים בשידורי ההסתה הפלסטיניים
נלחמים בשידורי ההסתה הפלסטיניים | צילום:


מחבלים שנעצרו בידי כוחות הביטחון סיפרו בחקירותיהם כי קיבלו השראה לצאת ולבצע פיגועים בעקבות צפייה בשידורי ההסתה - בהם גם עומד אל עבד, המחבל שביצע את הפיגוע בחלמיש בו רצח שלושה ישראלים.