תיעוד מהפרת סדר של הפלסטינים בחלחול, סמוך לחברון, מעורר סערה היום (חמישי) ברשתות החברתיות הערביות. בצילום נראות לוחמות מג"ב כשהן עוצרות אמבולנס של הסהר האדום ו"שולפות" מפגינה צעירה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי דיווחים של הפלסטינים, באמבולנס היו באותו זמן הנהג, פרמדיק , הנערה שנפצעה מכדור גומי וחברתה. סמנכ"ל הסהר האדום, מוחמד אל ג'אברי, אמר: "כוח צבאי עצר אמבולנס עם פצועה והוציאו אותה מהאמבולנס".

הסרטון צולם על ידי צוות טלוויזיה מקומי וגרר אלפי תגובות זועמות בעמוד הפייסבוק. "שאלוהים ינקום בהן - זה מה שהציונים עושים לנו, מתנהגים כמו חיות", כתב אחד המגיבים בעמוד. "שהבית שלהם ייחרב, הם תוקפים את הנשים שלנו ואנחנו לא עושים כלום", כתב מגיב אחר.

ממשטרת ישראל נמסר: "אנו רואים בחומרה כל ניסיון של מפרי סדר פלסטינים להשתמש ברכבי חירום כמסווה, ולא בפעם הראשונה. בהפרות סדר שהתרחשו אתמול באזור חברון, נצפו שתי פלסטיניות שהשליכו אבנים לעבר כוחות הביטחון כשהן נכנסות לתוך אמבולנס של הסהר האדום שהיה בקרבת מקום במטרה להימלט מהכוחות".

עוד הבהירו כי "לאחר הזיהוי, עצרו הלוחמים את המתפרעות בתוך האמבולנס ובהמשך הן הועברו לחקירת גורמי הביטחון. לצערנו מדובר בפרקטיקה נפוצה של שימוש אקטיבי ברכבי חירום בהפרות סדר אלימות. רק לפני מספר ימים נחשף תעוד שבו נראו 3 רעולי פנים באזור בית אל, כשהם משתמשים באמבולנס של הסהר האדום כרכב הסעה בטוח לזירת הפרות סדר אלימות. למען הסר ספק, משטרת ישראל תמשיך לפעול ביחד עם גורמי הביטחון כנגד כל גורם שיתפרע ויפר את הסדר הציבורי, בכל מקום ובכל זמן".