בעלי חיים בשימוש של צה"ל או בשימוש צבאי בכלל אנחנו כבר מכירים, אבל איך לוקחים ומגייסים את היכולות האלו של בעלי החיים אל שדה הקרב העתידי? כלבים, נחשים ודגים - וכולם רובוטים שמשמשים את הלוחמים בשדה הקרב בים וביבשה. מהיר. חכם. מדויק - סדרת כתבות מיוחדת של ניר דבורי לחדשות 2 Online.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לוחמים בימינו עושים שימוש בכלבים שהם בעצם רובוטים. מכונות שמחקות תנועה של כלב, שמשמשות כסבלים עבור הלוחמים - גם של הצבא האמריקני וגם של צה"ל. ה"כלבים" הללו יכולים לשאת משאות כבדים, ובכך "לשחרר" את חיילי החי"ר מנשיאת המשאות הכבדים - ולאפשר להם להילחם.

הכלבים הללו חכמים ומלווים את הלוחמים לכל מקום: כשאתם עוצרים, הם יעצרו לידכם. יש להם גם מנוע חשמלי שקט שמאפשר להתגנב לזירות שונות בשקט ומנגנון שמאפשר להתגבר על מדרגות ועל מכשולים. 

כלב רובוטי שנושא את ציוד הלוחמה
כלב רובוטי שנושא את ציוד הלוחמה | צילום:ויש גם רובוט שהוא נחש: מדובר בנחש ביוני שיכול לזחול למקומות שהלוחם לא יכול להגיע אליהם. הנחש הביוני יכול לצלם ולאסוף מודיעין והוא יכול לשמש גם לחילוץ והצלה: למשל במקרה בו קורסים מבנה או מנהרה, הנחש יכול להיכנס לחרכים הקטנים, לזחול פנימה ולצלם - ואז הכוחות המחלצים יכולים לדעת אם יש מישהו שלכוד בפנים. 

גם דג רובוטי משמש בשדה הקרב
גם דג רובוטי משמש בשדה הקרב | צילום:וחיות רובוטיות יש לא רק ביבשה, אלא גם בים: גם דגים ביוניים משרתים צבאות שונים בעולם. דג ביוני שנראה כמו דג אמיתי ושוחה כמו דג אמיתי, שהוא למעשה רובוט תת ימי שיכול לשאת עליו חיישנים, רובוט שבאפשרותו לאסוף מודיעין - וכזה שיכול גם לשאת חומרי נפץ.