לאחר שהתעמת עם משפחותיהם של אסירים פלסטינים הכלואים בישראל, חבר הכנסת אורן חזן זכה לתגובה מאיימת מצד ארגון חמאס - שזעם וגינה את המחאה. בעקבות המסרים מארגון הטרור, הוחלט על הצבת אבטחה לח"כ חזן.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

אתמול התייצב חזן באולפן "שש עם עודד בן עמי" והתייחס לסערה שעורר. "אני שמח שעשיתי את הדבר הזה ואני מקווה שזה גם יניב פירות", אמר חזן. חבר הכנסת חזן הסביר מהן הסיבות שהובילו אותו להתעמת עם משפחות האסירים שהגיעו לביקור של בני משפחתם. "הם ידעו מה הילדים שלהם עשו, הם נותנים להם גיבוי מלא", טען. "אתה מסתכל על האנשים האלה שיש להם רצח בעיניים ואתה צריך לעמוד על שלך - לא ברמה הפרסונלית, ברמה של הגאווה הלאומית שלנו".

חזן סיפר על הצעת החוק שלו לפיה יש למנוע את ביקורי משפחות האסירים בישראל. "הצעת החוק מדברת על דבר פשוט, כשארגון טרור מחזיק שבויים שלנו, לוחמים גיבורים שלנו, או אזרח שלוקה בנפשו שטעה האסירים שלו בבתי הכלא שלנו יזכו ליחס זהה - אין בזה שום דבר פסול", טען.

חמאס: "חזן, יא חזיר"

מעשיו של חזן עוררו זעם ברחוב הפלסטיני והובילו אף לתגובה של בכיר חמאס פתחי חאמד. "אנחנו אומרים לאורן חזן החזיר - הכבוד שלנו לא נרמס", אמר בכיר חמאס. "הכבוד שלנו הוא מעבר לכל שיקול, בעזרת האל ישתבח שמו".

בכיר החמאס המשיך וסיפר על היחס שהעניקו בארגון לגלעד שליט בזמן שהיה בשבי. "אנחנו מזכירים לך יא חזן, שבחסדי האל, ישתבח שמו, התייחסנו בהתאם למוסר האסלאמי ובהתאם לערכים ולמנהגים שלנו, כלפי השבויים ששבינו מהצבא שלך", טען. "תשאל את גלעד שליט איך התייחסנו אליו בעדינות ובטוב לב כשהיה שבוי".

חבר הכנסת חזן הגיב לדבריו של חאמד וטען שהצליח לפגוע במוטיבציה של אנשי החמאס. "אני חושב שזו ההוכחה שהצעד הזה הוא הכרחי וגם מניב תוצאות", אמר חזן. "ידעתי לגעת בבטן הרכה, בנקודה הרגישה, להוציא אותם משלוותם ובדרך הזאת אנחנו גם נמוטט אותם. כי רק אנחנו, ואנחנו בלבד נישאר פה מעל כולם ואחרי כולם".