שחזור התקרית האלימה בשומרון: אחד הנערים שנכח בתקרית במהלכה עשרות פלסטינים תקפו ויידו אבנים לעבר קבוצת נערים שטיילו באזור מספר על האירוע הקשה. "יצאנו ממגדלים והלכנו מתחת לצוק - וזרקו עלינו אבנים", סיפר יעקב, אחד הנערים שנכחו באירוע. "נכנסנו מתחת למערה כדי שלא יפגעו בנו. היינו שם קצת זמן, ואז הגיעו ערבים מכל הכיוונים וסגרו עלינו".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"הם זרקו עלינו אבנים, מקלות וריססו גז פלפל", משחזר יעקב. "הם פגעו בילדים והרביצו לנו. הצליחו להעיף את הערבי שרצה לזרוק עלינו אבנים והגנו עלינו עד שהגיע הצבא והוציא אותנו משם". בתוצאה מירי של אחד ההורים המלווים לטיול נהרג אחד הפלסטינים התוקפים. 

קבוצת המטיילים שהותקפה, ארכיון
הותקפו על ידי עשרות, זירת האירוע | צילום:

הנערים יצאו מהיישוב מגדלים לכיוון קידה, סמוך לכפר קוצרא שבאזור שכם. הורה של אחד הנערים שליווה את הקבוצה פתח באש לעבר התוקפים לאחר שחש סכנת חיים, ופגע בפלסטיני שנפצע קשה ובהמשך נקבע מותו. כוחות צה"ל חילצו את הנערים, ששלושה מהם נפצעו קל. מהתחקיר הראשוני עולה כי הירי בוצע כהגנה עצמית.

הפלסטיני שנורה למוות
הפלסטיני שנורה למוות | צילום: הצלה יו"ש

למקום הוזעקו כוחות צה"ל שפיזרו את המתפרעים הפלסטינים וחילצו את קבוצת המטיילים שחלק ממנה הסתתר במערה במקום. צוות רפואה של צה"ל העניק טיפול ראשוני בשטח לפלסטיני, אך נאלץ לקבוע את מותו.

_OBJ _OBJ

המלווה החמוש שירה בפלסטיני טען כי פתח באש לאחר שאחד הפלסטינים ניסה לחטוף את נשקו של מלווה אחר. הפלסטינים מדווחים כי ההרוג באירוע הוא מחמוד זעל עודה תושב הכפר קוסרא כבן 40.