המסר המאיים של מתאם פעולות הממשלה בשטחים לארגוני הטרור בעזה: בסרטון שהופץ אמש (שבת) ומופנה לג'יהאד האסלאמי ברצועת עזה, על רקע פיצוץ מנהרת הטרור לפני כשבוע וחצי, הבהיר האלוף יואב (פולי) מרדכי כי יהיו השלכות לכל מי שמבקש נקמה בעקבות האירועים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"ישראל פוצצה מנהרת טרור לפני כשבועיים בשטח הריבוני של מדינת ישראל", פתח מרדכי בסרטון. "אנו ערים למזימה שהג'יהאד האסלאמי הפלסטיני רוקם נגד ישראל. הוא משחק באש על גבם של תושבי רצועת עזה, ועל חשבון הפיוס הפנים פלסטיני והאזור כולו".

"כדאי שיהיה ברור: לכל תגובה של הג'יהאד האיסלאמי באשר היא, ישראל תגיב בעוצמה ובנחישות, לא רק כלפי הג'יהאד אלא גם כלפי החמאס", הוסיף מרדכי. "אנחנו מייעצים להנהגת הג'יהאד האיסלאמי בדמשק לנקוט זהירות ולשלוט בעניינים. מפקד הג'יהאד האיסלאמי הפלסטיני בדמשק ומנהיגי הארגון – רמאדן שלח וזיאד נח'אלה – קחו מהר את העניינים לידיים כי אתם אלה שתישאו באחריות".

מסיים כהונה בת 4 שנים. פולי מרדכי
האלוף "פולי" מרדכי | צילום:

שלושה ימים לאחר שישראל השמידה את מנהרת הטרור שנחשפה בגבול עזה, פיצוץ בו נהרגו 14 פעילי טרור, בג'יהאד האסלאמי שחפר את המנהרה פרסמו סרטון תגובה בו איימו בהוצאת פיגועים וירי טילים לעבר ישראל. בסרטון ניתן לראות את הלוויות ההרוגים, בהם בכירים בארגון, ולאחר מכן פעילים המרכיבים משגרי טילים.

לפחות 14 אנשי חמאס וג'יהאד אסלאמי נהרגו ומספר פעילים נוספים נפצעו בפיצוץ המנהרה בגבול הרצועה. בין ההרוגים נמצאו ערפאת אבו מרשד, מפקד הזרוע הצבאית של הג'יהאד האסלאמי במרכז הרצועה, וסגנו. בנוסף, שני פעילי חמאס שעסקו בחילוץ הנפגעים נהרגו. לפי הערכה, המנהרה הייתה שייכת לג'יהאד האסלאמי.

"שומרים על אופציית ההתנגדות"

"לא נתרשל בהגנה על אדמתנו ועמנו", מסר בכיר בארגון והוסיף כי מערך המנהרות הוא חלק מההרתעה. "ההפצצה הישראלית היא הסלמה מסוכנת שנועדה לטרוף את הקלפים", הוסיף הבכיר דאוד שיהאב. "נבחן את כל האפשרויות - לרבות תגובה על התוקפנות הזו".

גם בחמאס הגיבו בתקיפות: "הסלמה מסוכנת וניסיון נואש לחבל במאמצים להשגת אחדות פלסטינית". עוד טענו בארגון הטרור כי "המשך ההסלמה של האויב הציוני רק מדרבן אותנן להמשיך בדרך לאחדות ולשמור על אופצית ההתנגדות".