אזעקת צבע אדום נשמעה אמש (ראשון) במספר ישובים סמוך לגבול רצועת עזה. מדובר צה"ל נמסר כי זוהו שני שיגורים מכיוון סיני לעבר שטח ישראל. תושבים באזור דיווחו על שמיעת הדי פיצוצים. לא דווח על נזק או נפגעים. רקטה אחת נמצאה סמוך לאחד היישובים במועצה. נבדקת האפשרות שמדובר בזליגה מהקרבות של צבא מצרים מול מחבלי דאע"ש בחצי האי.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

דוברת המועצה האזורית אשכול מסרה הודעה רשמית לפיה לא זוהו נפילות בתחומי הישובים. "עדיין מתבצעות סריקות", היא הוסיפה. "כרגע אין הנחיות לתושבים".

ראש המועצה האזורית אשכול גדי ירקוני מסר בתגובה לשיגורים: "אני מקווה שאנחנו לא מתחילים פה מגמה חדשה". ירקוני הוסיף: "צה"ל צריך לעצור את הירי הזה גם כשהוא נורה מסיני - לא נחזור לתקופה שבה כל שבועיים יורים עלינו".

לאורך יום ראשון התקיימו קרבות קשים בצפון חצי האי סיני בין צבא מצרים לבין חמושים של ארגון הטרור דאע"ש. במהלך הקרבות בעיר שיח' זוויד נהרגו שבעה חיילים מצרים וכן 24 לוחמי דאע"ש. לקראת חצות דווח על ניתוק רשתות החשמל והטלפון באזור ובמקביל הגיעו לשם תגבורי כוחות של הצבא. מספר צירי תנועה נחסמו וכן נדחתה פתיחת מעבר רפיח שתוכננה למחר. 

בשבוע שעבר זוהה שיגור רקטה משטח עזה לעבר המועצה האזורית אשכול. לא נרשמו נפגעים ולא נגרם נזק. זמן קצר לאחר מכן טנקים של צה"ל תקפו והשמידו עמדת תצפית של ארגון הטרור חמאס בדרום הרצועה.

שיגור רקטה (ארכיון) (צילום: רויטרס)
שיגור רקטה (ארכיון) | צילום: רויטרס

הסלפים איימו לאחרונה, לאחר מעצרו של מנהיג דאע"ש בעזה על ידי חמאס, כי כל עוד ימשיכו המעצרים הם ימשיכו לירות אל עבר ישראל.