לוחמות הטנקים. השקעה משתלמת? (צילום: אתר צה"ל, חדשות)
13 הלוחמות החדשות | צילום: אתר צה"ל, חדשות

היום (שלישי) הסתיים הפיילוט שמבצע צה"ל על מנת לבדוק את התאמתן של נשים כלוחמות, עם 13 לוחמות שסיימו בהצלחה את הכשרתן. הלוחמות עברו 8 חודשים של הכשרה ראשונית כלוחמות טנקים במערך הגנת הגבולות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במהלך התוכנית עברו הלוחמות החדשות ארבעה חודשי טירונות קרבית בבא"ח גבעתי ובבא"ח גולני, ובהמשך אימון מתקדם של ארבעה חודשים נוספים בבסיס סיירים. בתקופה הקרובה יתחילו הלוחמות את הפרק הבא בשירותן הצבאי ויתפסו לראשונה קו בגבול הדרומי.

בסביבות חודש מרס, בתום התעסוקה המבצעית, יסוכם תהליך ההתנסות ויוחלט האם להמשיך למחזור הכשרה נוסף לביצוע משימות בט"ש במסגרת גדודי חי"ר גבולות. כמו כן, יוחלט האם להוציא חלק מהלוחמות לקורס מפקדות טנקים.

"אנו עומדים היום בפני היסטוריה קטנה", אמר מפקד חטיבת ההכשרה אל"ם מורן עומר, בטקס שנערך באתר ההנצחה "יד לשריון" בראשות קצין השריון הראשי, תא"ל גיא חסון. "לראשונה נעניק את אות הטנקיסט על דש בגדיהן של לוחמות צה"ל".

"אתן נבחרתן להשתתף בהכשרה ייעודית שבחנה את השתלבות הנשים בתפקידי לחימה בטנקים - לצורך הגנת הגבולות", הדגיש מפקד חטיבת ההכשרה. "דרשנו מכן לעשות הכשרה מלאה וארוכה, זאת לאחר שהוכשרתן באופן מלא כלוחמות מערך הגנת הגבולות - משימה לא פשוטה לכשעצמה, ועשיתן אותה בהצלחה".

"עמדתן באתגרים פיזיים מורכבים, למדתן את המקצוע ולא פחות חשוב מכך, למדתן לאהוב את עוצמת הפלדה ואת היכולת להפעיל מערכת מתוחכמת כל כך", הוסיף אל"ם עומר. "התנסות ארוכה עוד לפנינו, אך הוכחתן לנו שאין אי אפשר - חייכתן לאתגר וכולנו גאים בכן על הישגיכן".