אלימות קשה בבסיס: חייל בחיל השריון המשרת ביחידת תקשוב באוגדה בצפון הותקף באכזריות על ידי שני חיילים המשרתים עמו. השניים נכנסו לחדרו ודרשו ממנו לצאת כי "הם רוצים לישון" ומשסירב, הכו אותו והוא פונה לבית החולים. למרות תלונתו על כך שהחיילים התוקפים לא טופלו הוא נדרש לשוב לבסיס באותו יום ולמחרת שוב תקפו אותו השניים - שהכו אותו עם כסא בכל חלקי גופו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מקרה התקיפה הראשון אירע ביום רביעי האחרון. לדברי סבו של החייל, מהכפר הדרוזי מרר בצפון, שני החיילים נכנסו לחדרו של נכדו ודרשו ממנו לצאת מהחדר כי הם מעוניינים לישון. כשהוא סירב, הם החלו להכותו ובאותו הערב הוא פונה לקבלת טיפול בבית החולים בפוריה בטבריה.

לאחר הטיפול בבית החולים נדרש החייל, לטענת הסב, על ידי מפקדיו לחזור לבסיס ולמרות שהתלונן על החיילים התוקפים אלו לא טופלו. ביום חמישי בבוקר ניגשו אליו השניים ואיימו עליו שלא יגיד שהותקף על ידם. כשהוא סירב, הם תקפו אותו פעם נוספת, כשהפעם והכו אותו עם כסא בכל חלקי גופו.

החייל שהותקף
החייל אושפז עם שבר באף וחבלה בצוואר | צילום:

החייל פונה באותו יום שוב לבית החולים, כשהוא סובל משבר באף, פגיעה בצוואר וכאבים עזים בגב. לטענת סבו, איש מהמפקדים לא דיבר עם המשפחה ועדכן אותם כיצד המקרה מטופל, ושני החיילים התוקפים לא תושאלו ולא הוענשו.

רק בעקבות פרסום פוסט בפייסבוק שבו תואר המקרה הקשה, פנו בשעות האחרונות גורמים מהצבא לחייל ועדכנו כי בימים הקרובים התוקפים יחקרו. הסבא אומר שנכדו נמצא מאז בבית, עדיין מתאושש מהתקיפה ומתקשה לעכל את מה שעבר.

הסב: "לא רוצה לחשוב שזה כי הוא דרוזי"
הסב: "לא רוצה לחשוב שזה כי הוא דרוזי" | צילום:

"אני ממש לא רוצה לחשוב שהנכד שלי הותקף בגלל שהוא דרוזי", אמר הסב לחדשות 2 Online. "היום ביקרו כמה חיילות מהבסיס ואמרו שהתוקפים לא אהבו את זה שהוא אתם בחדר, אבל זה ממש לא הצבא שאני מכיר. אם אני אתחיל לחשוב כך יהיו הרבה במדינה שיחגגו על זה, אז אני ממש מסרב להאמין. אני שירתתי בחי"ר ביחידה יהודית, לא דרוזית, ואני לא מכיר יחס כזה".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "ביום חמישי האחרון התרחש אירוע אלימות של שני חיילים כלפי חייל בבסיס בצפון. מפקדי החייל פינו אותו לבית החולים לקבלת טיפול רפואי וכן העבירו את המקרה לידיעת מצ"ח. בצה"ל מוקיעים גילויי אלימות וכל אירוע מסוג זה מטופל בחומרה. בעקבות האירוע נפתחה חקירת מצ"ח ובנוסף מבצע מפקד האוגדה תחקיר מקיף בנושא".‎