ראובן שמרלינג ז"ל (צילום: מועצה מקומית אלקנה, חדשות)
ראובן שמרלינג ז"ל | צילום: מועצה מקומית אלקנה, חדשות

הותר לפרסום: שני פלסטינים מקבטיה נעצרו בחשד למעורבות ברצח ראובן שמרלינג בן ה-70, שגופתו נמצאה במחסן בכפר קאסם בערב חג סוכות. בשב"כ, שחוקרים את הרצח יחד עם המשטרה, הודיעו כי מהחקירה עולה שהרקע הוא לאומני, כפי שטענו במשפחתו של שמרלינג וביישוב בו הוא מתגורר בימים האחרונים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

גופתו של שמרלינג אותרה על ידי בנו, שעות לפני שהמשפחה הייתה אמורה לחגוג לו יום הולדת 70: גורמי הרפואה העריכו כי הגופה נמצאה במבנה זמן מה. אמש (שבת) דווח בחדשות סוף השבוע כי חלה התפתחות דרמטית בחקירה, והתחזקה ההערכה כי הרקע למעשה היה לאומני ולא סכסוך עסקי כפי שנבדק בתחילת החקירה.

זירת הפיגוע בכפר קאסם (צילום: דוברות מד"א)
זירת הרצח בכפר קאסם | צילום: דוברות מד"א

"כבר מהרגע הראשון היה ברור למשפחה ולקהילת אלקנה שמדובר ברצח אכזרי על רקע לאומני בידי בני עוולה", אמר אסף מינצר ראש המועצה המקומית אלקנה. "מי שהכיר את הנרצח, את ערכיו, את צדקותו ואת הישוב אלקנה בו הוא התגורר, היה ברור לו מן הרגע הראשון שמדובר בפיגוע טרור לאומני. הזירה הקשה ואופן הרצח אף הם לא הותירו ספק בכך. אנו מודים לכוחות הביטחון השב"כ צהל והמשטרה על תפיסת המרצחים ומצפים לפעולה משמעותית כנגד המפגעים ושולחיהם".

מעל אלף בני אדם ליוו ביום שישי למנוחות את שמרלינג: הלווייתו החלה בבית הכנסת באלקנה ומשם המשיכה לבית העלמין של היישוב. "זה לא נתפס, אנחנו יושבים כולם אצלכם בחג ומחכים שתיכנס לסוכה בצחוק גדול או תוך כדי שיר, שתשב ליד השולחן ותניף את אחד הקטנים. אתה דמות מרשימה ומעוררת הערצה", ספדה לו נכדתו הבכורה הדר.

בני המשפחה הגיעו להלוויה עם החולצות שהכינו לכבוד יום הולדתו של ראובן, שהיה אמור להיחגג אתמול, ועליהם הכיתוב: "סימן שאתה צעיר. חוגגים 70 לסבא מוטי", על שם הכינוי שהוצמד לראובן.

בהודעת היישוב אלקנה נטען כי שמרלינג נרצח על ידי "מרצחים בני בליעל": עוד נמסר מהיישוב כי "המועצה והקהילה מלווה את המשפחה בשעות הקשות".