מאהל המשפחות השכולות מול בית רה"מ (צילום: מירי צחי)
"נמצאים פה כי אכפת לנו" | צילום: מירי צחי

מחר (ראשון) בבוקר יוחרף המאבק על תקצוב הכבישים העוקפים ביהודה ושומרון - והמשפחות השכולות שנמצאות במאהל המחאה מול בית ראש הממשלה יפתחו בשביתת רעב - כך פורסם הערב בחדשות סוף השבוע. על פי ההצהרה הדרמטית שפרסם מאהל המחאה, בני המשפחות השכולות ישבתו רעב עד שתועבר תוספת תקציב לטובת אמצעי ביטחון ביישובים וסלילת כבישים עוקפים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אם לא תעבור החלטה בממשלה, אנחנו המשפחות מכריזים על שביתת רעב", הכריזו בני המשפחות הנמצאים במאהל המחאה. "המשפחות השכולות מאוחדות, נמצאים פה מעל שבועיים כי אכפת לנו ואנחנו יודעים שאם התקציב לא יעבור נהיה פה ונשבות רעב. לא נזוז מפה עד שהתקציב יגיע", אמרה הדס מזרחי אלמנתו של ברוך ז"ל שנרצח בפיגוע ירי בפסח 2014.

ההחלטה התקבלה לאחר שמזה כמעט שבועיים יושבים באוהל המחאה משפחות שכולות, בהן הדס מזרחי ששכלה את בעלה ברוך מזרחי בפיגוע ירי כשהיה בדרך עם משפחתו לחגוג את ליל הסדר, רותי חסנו ששכלה את בעלה אברהם בפיגוע לפני כשנתיים, ויצחק אבוטבול ששכל את אשתו הדס בפיגוע ירי כשהייתה בדרכה הביתה.

מחאת המשפחות: 800 מיליון יועברו (צילום: חדשות 2)
מאהל המחאה | צילום: חדשות 2

"ראש הממשלה, אל תתעלם מכאבנו"

עוד משתתפים במאבק ראשי הרשויות ביהודה ושומרון, בהם ראש מועצת שומרון יוסי דגן, ראש מועצת בית אריה אבי נעים וראש מועצת קריית ארבע מלאכי לוינגר. עד כה התגובה התגובה היחידה מבית ראש הממשלה הייתה חזרה על הבטחות והצהרות לתקשורת הניתנות מזה שלוש שנים, אלא שמאחוריהן עדיין לא עומד מקור תקציבי. 

לדברי המשפחות השכולות, רק לפני שבוע הבטיח שוב ראש הממשלה כי יאשר תקציב בסך 800 מיליון שקלים לטובת סלילת הכבישים העוקפים בישיבת הקבינט ביום ראשון - אולם ישיבה כזו כלל לא נקבעה, ובישיבת הממשלה הנושא כלל לא נמצא בסדר היום.

במכתבם, הם פונים לראש הממשלה ואומרים: "אדוני ראש הממשלה, אל תתעלם מכאבנו. לאחר כמעט שבועיים בהם אנו יושבים מול ביתך לא רק למעננו אלא למען כל עם ישראל לא טרחת אפילו לבוא לשמוע את טענותינו הנוגעות לבטחון אזרחי המדינה הזו ולמניעת הפיגוע הבא.  בצער רב אנו נאלצים להודיע לך על החרפת המאבק. החל מיום ראשון נפתח בשביתת רעב מול ביתך. אנחנו קוראים לך לא להסתפק בהצהרות בתקשורת על תקצוב כבישים עוקפים אלא בהעברת שורה תקציבית לנושא".