תקרית חמורה במהלך טיול בר מצווה בשומרון: עשרות פלסטינים תקפו ויידו אבנים לעבר קבוצת נערים שצעדה מהיישוב מגדלים לכיוון קידה, סמוך לכפר קוצרא שבאזור שכם. הורה של אחד הנערים שליווה את הקבוצה פתח באש לעבר התוקפים לאחר שחש סכנת חיים ופגע בפלסטיני שנפצע קשה ובהמשך נקבע מותו. כוחות צה"ל חילצו את הנערים, ששלושה מהם נפצעו קל. מהתחקיר הראשוני עולה כי הירי בוצע כהגנה עצמית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

למקום הוזעקו כוחות צה"ל שפיזרו את המתפרעים הפלסטינים וחילצו את קבוצת המטיילים שחלק ממנה הסתתר במערה במקום. צוות רפואה של צה"ל העניק טיפול ראשוני בשטח לפלסטיני, אך נאלץ לקבוע את מותו.

קבוצת המטיילים שהותקפה, ארכיון
הותקפו על ידי עשרות, זירת האירוע | צילום:
הפלסטיני שנורה למוות
הפלסטיני שנורה למוות | צילום: הצלה יו"ש

המלווה החמוש שירה בפלסטיני טען כי פתח באש לאחר שאחד הפלסטינים ניסה לחטוף את נשקו של מלווה אחר. הפלסטינים מדווחים כי ההרוג באירוע הוא מחמוד זעל עודה תושב הכפר קוסרא כבן 40.

המשטרה חוקרת אם הירי היה מוצדק
כוחות צה"ל הוזעקו לסייע | צילום:

ביום ראשון בוצע ירי לעבר עמדת צה"ל סמוך לרמאללה. לא היו נפגעים בתקרית ולא נגרם נזק. מדובר צה"ל נמסר כי ירי בוצע מרכב וכי באזור נמצאו מספר תרמילים.

מוקדם יותר באותו יום נעצר נער פלסטיני כבן 17 במערת המכפלה בחברון בידי לוחמי מג"ב כשהוא חמוש בסכין אותה ניסה להחדיר לשטח המתחם. הא נתפס לאחר שעורר את חשדם של הלוחמים כשניסה להסתיר דבר מה מאחורי חולצתו בבידוק ביטחוני באחת מנקודות הביקורת.