ארכיון (צילום: אבי אדרי/TPS)
ארכיון | צילום: אבי אדרי/TPS

האירוע שנחשד כניסיון פיגוע דקירה ייחקר: פלסטיני התקרב היום (שלישי) למוצב האנטנה סמוך לכפר סלפית ונורה. כתוצאה מהירי החשוד נפצע קשה: אין נפגעים בקרב כוחות צה"ל, ונפתחה בדיקה לבירור הנסיבות. בתחילה נטען כי החשוד נשא סכין, אך לאחר מכן התברר כי האיש לא היה חמוש.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

התקרית החלה כשמחבלים התקרבו לגדר הדרומית של היישוב אריאל ופתחו בהפרות סדר שכללו זריקת אבנים. בתגובה, כוח צה"ל פתח במרדף אחרי אחד ממיידי האבנים עד שהגיעו לפאתי הכפר סלפית - שם בוצע הירי. החשוד נפגע בראשו והוא הועבר לטיפול בבית החולים.

סריקות נפתחו, ארכיון (צילום: הלל מאיר/TPS)
עמדת צה"ל בג'ילזון, אתמול | צילום: הלל מאיר/TPS

לאחר התחקיר הראשוני נמסר מצה"ל כי החשוד לא היה חמוש: "במהלך היום, מספר פלסטינים החשודים בניסיון לפגוע בגדר סמוך לאריאל התקרבו לעבר כוח צה״ל. אחד מהם הכניס את ידו לכיס באופן שנראה היה כשליפת סכין. בתגובה ביצע כוח צה"ל ירי לעברו ממנו נפגע. החשוד טופל במקום על ידי כוח צה״ל ופונה להמשך טיפול בבית חולים. המקרה יתוחקר".

האירוע מגיע בצל שורת תקריות אלימות בשטחים בימים האחרונים. אתמול לפנות בוקר בוצע ירי לעבר עמדת צה"ל סמוך למחנה הפליטים ג'ילזון הממוקם צפונית לרמאללה. איש לא נפצע בעקבות הירי ולא נגרם נזק לרכוש. בעמדה עצמה נמצאו תרמילים של כדורי רובה. בעקבות הירי על העמדה החלו כוחות צה"ל בסריקות נרחבות במרחב על מנת לאתר את הגורם לירי.

ביום ראשון נפצעה צעירה בת 18 באורח קל מאבן שהשולכה לעבר אוטובוס שעשה את דרכו מחיפה לשפרעם. זמן קצר קודם לכן בוצע ירי לעבר אוטובוס ממוגן ובו סטודנטים, שעשה דרכו מעפרה לשילה. הירי בוצע כ-300 מטרים דרומית לצומת המשטרה הבריטית, כשהחלון שליד הנהג נפגע. לא היו באירוע נפגעים.