הפסדים לחקלאים בעוטף עזה
הפסדים לחקלאים בעוטף עזה | צילום: רויטרס

שר הביטחון אביגדור ליברמן הנחה היום (רביעי) לבחון אפשרות להעניק פיצוי כספי לחקלאים בעוטף עזה, וזאת בעקבות ההפסקות המאולצות בעבודה בשבועת האחרונים בשל המתיחות הביטחונית בגבול הרצועה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בראש הצוות יעמוד הסגן הבכיר ליועץ המשפטי של מערכת הביטחון וראש חטיבת תביעות וביטוח במשרד הביטחון עו"ד ידידיה (דידי) אורון. בצוות ייקחו חלק גם נציגי צה"ל, משרד הביטחון, מס רכוש ברשות המסים ומשרד החקלאות. הצוות צפוי להגיש את המלצותיו לשר הביטחון כבר בשבועות הקרובים.

לקראת גיבוש ההמלצות סייר הצוות ביישובי עוטף עזה, נפגש עם חקלאים ושמע על עבודתם בצל המתיחות הביטחונית, וזאת על מנת לבחון "מסלול מהיר לפיצויים בגין אירועים שבהם הונחו החקלאים להפסיק את עבודתם ובכך נפגעה פרנסתם".

ארכיון
צה"ל משקיע את מירב המאמצים לשמר את השגרה | צילום: חדשות 2

הפיצוי המסתמן לחקלאים בעוטף עזה מגיע בתגובה להנחיות ביטחוניות החדשות בעקבות איומי הג'יהאד האסלאמי לפעולת תגובה בעקבות פיצוץ מנהרת הטרור ברצועה. תושבי העוטף מנסים לשמור על שגרה, אך מתקשים להתעלם מהמתיחות הביטחונית. "זאת פעם ראשונה שחלק מהעוטף מוגדר שטח צבאי סגור", מספרת תושבת עוטף עזה.

בצה"ל מדגישים כי הם עושים את מירב המאמצים במטרה להמשיך את שגרת חייהם של אזרחי עוטף עזה - אולם החקלאים לא הורשו לעבד את אדמותיהם במספר מקרים סמוך לגדר הגבול ללא אישור מצה"ל. תושבי הסביבה הונחו שלא להתקרב לאזור הגבול או לעמוד במקומות חשופים מחשש לתקריות צליפה. במקביל, קציני הביטחון הונחו לעדכן את הצבא על קיום אירועי הומי אדם.