מורה ומנהל - בין התומכים במחבל מירושלים
מורה ומנהל - בין התומכים במחבל מירושלים | צילום:

בשבוע שעבר, לאחר פיגוע הירי בירושלים שביצע המחבל מוסאבח אבו-סביח מסילוואן בו רצח שני ישראלים, פורסמה ברשת תמונה של כרזה עליה התנוססה תמונת המחבל שהניפו חברי קבוצת כדורגל ממזרח העיר. היום (רביעי) נעצרו עוד ארבעה בעלי תפקידים בקבוצה וחמישה משחקני הקבוצה נחקרו באזהרה, כולם בחשד להזדהות עם ארגון טרור, לאחר שהמאמן, מאהר אבו סנינה, כבר נעצר בגין עבירות דומות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

התמונה עוררה סערה לאחר שהתנוססה במפגן התמיכה במחבל של מועדון הכדורגל הילאל אל-קודס. בתמונה נראים השחקנים והמאמן מניפים את הכרזה שעליה תמונת המחבל, שלצדה נכתב: "מועדון הילאל אל-קודס מתאבל על האריה של אל אקצה השהיד הגיבור מוסאבח אבו סביח".

אמש במהדורה המרכזית פורסם שבין אותם תומכים במחבל ישנם גם מורה ומנהל בבית ספר המקבלים שכר ממשרד החינוך. אנשי החינוך הם מנהל חטיבת ביניים לבנים בעיסאווייה ומורה בשם נאסר עבאסי, מורה לחינוך גופני בחטיבת ביניים בסילוואן.

המחבל מוסאבח אבו-סביח
המחבל מוסאבח אבו-סביח | צילום:

בשיחה עם חדשות 2 התייחס אחד מהם לשאלה האם אין זה סותר שכאיש חינוך בישראל המקבל שכר ממשרד החינוך. בשיחה הביע תמיכה במחבל שרצח ישראלים - והשיב: "ייתכן שצילמו אותי אבל לא אכפת לי מעניינים כאלה. אני מורה בבית הספר ומכבד את בית הספר וכך גם את משרד החינוך. הדברים האלה לא מעניינים אותי".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה לידיעה: "אם הדברים אכן נכונים מדובר בהסתה חמורה. השר בנט הנחה לזמן מיידית את המעורבים בעניין לבירור אצל מנכ"לית המשרד. מי שמסית נגד מדינת ישראל לא יעסוק בחינוך".