אילוסטרציה (צילום: דו"צ)
אילוסטרציה | צילום: דו"צ

פרסום ראשון: סיירת מטכ"ל כפי שאנו מכירים אותה עומדת בפני מהפכה, לפיה כל הלוחמים ביחידת העילית יידרשו בקרוב גם להיות קצינים ויוחתמו לשלוש שנות קבע נוספות. בכך תהפוך הסיירת ליחידת קצינים שכל הלוחמים בה יהיו קצינים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק  

באגף המודיעין ואגף כוח אדם נשלמת בימים אלה עבודת מטה שנועדה להכשיר ולעשות את השינוי המשמעותי ביחידה. הסיבה העיקרית למהלך: היחידה מבצעת כיום מבצעים עם ציוד ויכולות טכנולוגיות, והמיומנויות שנדרשות מהלוחמים הן גבוהות במיוחד. בשל כך זמן ההכשרה וההתמקצעות מתארך.

בצבא שואפים לכך שאותם לוחמים, שהוכשרו באופן ייחודי וייעודי, ימשיכו לשרת בצבא ולתרום - ושלא ישתחררו לאחר שלוש או ארבע שנים, דבר שיוביל אובדן ידע.

בתקופה הקרובה המהלך אמור להיות מסוכם גם עם הרמטכ"ל גדי איזנקוט: הלוחמים, שרק לאחרונה קיבלו ציון לשבח, יעברו קורס קצינים מקוצר - שיאפשר למצות את הידע והמקצועיות שלהם בהמשך.

הרמטכ"ל גדי איזנקוט, ארכיון (צילום: דו"צ)
צפוי לאשר את המהלך. איזנקוט | צילום: דו"צ

לפני שבוע וחצי העניק איזנקוט אות ציון לשבח לסיירת מטכ"ל: במקביל הוענקו גם תעודות הערכה ליחידות באגף המודיעין - מערך המבצעים המיוחדים, יחידת המודיעין במערך המבצעים המיוחדים והיחידה הטכנולוגית של אגף המודיעין. "החיבור בין מודיעין, טכנולוגיה ויכולת מבצעית תורם תרומה גדולה וימשיך לתרום", אמר הרמטכ"ל איזנקוט בנאומו.

"בבסיס העניין יש את האנשים, על זה אנחנו נפגשים כאן היום, על השילוב בין חשיבה יצירתית, תבונה ותעוזה. לעשייה זו נדרש חזון, נדרשת הנהגה שמביאה להישג פורץ דרך ועל זה מוענק הציון לשבח. הערכה גדולה, ברכות ומבט קדימה".

לא מדובר בפעם הראשונה בה מקבלת היחידה כבוד זה. בחודש מארס האחרון העניק הרמטכ"ל צל"ש לסיירת בעקבות פעולות מבצעיות, חשאיות ונועזות אותן ביצעה היחידה בשנתיים האחרונות. מלבד הציון לשבח לסיירת, הוענקה תעודת הערכה גם ליחידה הטכנולוגית של אגף המודיעין.