נבחרת ישראל בכדורגל, ארכיון
הנבחרת חזרה בשלום. ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

תא הטרור תכנן לפגוע לא רק בנבחרת ישראל: משטרת קוסובו הודיעה היום (חמישי) כי מנעה, יחד עם משטרת אלבניה, מתקפת טרור משולבת של תא דאע"ש. בחודש האחרון דווח כי היו איומים על משחק הנבחרת, שהוזז לבסוף משיקולים ביטחוניים, אך כעת טוענת המשטרה בקוסובו כי מדובר בתכנית גדולה יותר שנועדה לגרום לנפגעים רבים - וסוכלה ממש ברגע האחרון, בעקבות מידע מודיעיני שהתקבל אצל הרשויות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

לפי הודעת המשטרה, התכנית של תא דאע"ש המקומי הייתה לבצע במקביל פיגוע במשחק הנבחרת באלבניה השכנה ומתקפה נוספת על אדמת קוסובו. בנוסף לששת העצורים עליהם דווח באלבניה, הרשויות בקוסובו עצרו 19 חשודים נוספים - שאחד מהם כבר שוחרר לביתו.

בבתיהם של החשודים נערכו חיפושים ונמצאו מכשירי נפץ, כלי נשק וציוד אלקטרוני מתוחכם. כמו כן, לפי הודעת המשטרה, נמצא בבתים "חומר דתי וספרות שנכתבה על ידי אנשים בעלי אידיאולוגיה קיצונית".

התא בקוסובו היה בקשר עם גורמים במדינות שכנות, בהן בין השאר אלבניה: מנהיגי התא היו בקשר עם בכירים בדאע"ש הממוקמים בסוריה. "היו להם מטרות ברורות ותכנית מתקפה מסודרת", הסבירו הרשויות.

במטה ללוחמה בטרור אישרו בשבוע שעבר שהמשחק מול נבחרת אלבניה, שהסתיים בתוצאה 0-3 לטובת ישראל, הועתק בשל חשש לפיגוע של פעילים המזוהים עם המדינה האסלאמית. במטה קראו לישראלים להימנע מלהגיע למשחק.

בשל החשש המשמעותי לאירוע ביטחוני במשחק פנתה התאחדות הכדורגל של אלבניה לפיפ"א בבקשה להעתיק את המשחק משקודרה לאצטדיון אלבסן הסמוך לבירה טירנה. פיפ"א אישרה את המהלך וגם ההתאחדות הישראלית נתנה את הסכמתה.