נבחרת ישראל בכדורגל, ארכיון
ישחקו תחת אבטחה כבדה | צילום: רויטרס, חדשות

שעות לאחר הפרסום על כך שמשחק הכדורגל בין נבחרת ישראל לנבחרת אלבניה הועתק בשל חשש מפיגוע - המטה ללוחמה בטרור מאשר הערב (שלישי) כי מספר בני אדם המזוהים עם דאע"ש נעצרו בחשד שתכננו להוציא לפועל פיגוע במהלך המשחק.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הודעת לוט"ר, בימים האחרונים נעצרו בבלקן מספר גורמים המזוהים עם דאע"ש. בשבועות האחרונים הם תכננו, יחד עם גורמים נוספים, שורת פיגועים נגד מגוון יעדים במדינות הבלקן - ובתוך כך גם במשחקי כדורגל בינלאומיים.

במטה ללוחמה בטרור מבהירים כי למרות המעצרים והזזת המשחק, ובהתאם להערכת המצב, עדיין קיים איום משמעותי לפיגועים באזור. לפיכך מפרסם המטה אזהרת מסע לאלבניה ברמת איום קונקרטי גבוה (רמה 2) וממליץ לישראלים להימנע מלהגיע למשחק הנבחרת ביום שבת הקרוב.

על פי דיווחים בכלי תקשורת בעולם, השבוע נעצרו 11 פעילי דאע"ש בקוסובו. 4 פעילים נוספים נעצרו בעיר שקודרה, שם היה אמור להיערך המשחק בין נבחרת ישראל לאלבניה במסגרת מוקדמות מונדיאל 2018.

בשל החשש המשמעותי לאירוע ביטחוני במשחק פנתה התאחדות הכדורגל של אלבניה לפיפ"א בבקשה להעתיק את המשחק משקודרה לאצטדיון אלבסן הסמוך לבירה טירנה. פיפ"א אישרה את המהלך וגם ההתאחדות הישראלית נתנה את הסכמתה.

נבחרת ישראל בכדורגל צפויה להגיע לאלבניה בשעות הערב של יום חמישי ולשהות שם במשך כ-48 שעות. האבטחה סביב הנבחרת תוגברה והשחקנים ואנשי הצוות צפויים להישאר במלון במהלך כל שהותם באלבניה - מלבד יציאה לאימונים ולמשחק.