הותר לפרסום: ישראל מעורבת בפרשה ביטחונית שכרוכה בסיכון חיי אדם. שאר פרטי הפרשה עדיין מצויים תחת צו איסור פרסום. הפרשה נחשפה אחרי שסגן השר לשיתוף פעולה אזורי איוב קרא פרסם מידע הקשור בה, על אף שהיא אסורה לפרסום.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

הפרשה החלה לפני מספר חודשים אך נשמרה תחת מעטה חשאיות. למרות זאת, הבוקר (שני) חשף סגן השר קרא כמה פרטים מהפרשה הביטחונית שהגיעו לידיו. הוא פרסם אותם בעמוד הפייסבוק שלו, אולם עקב רגישות המידע - הוסר הפוסט המדובר תוך זמן קצר.

"כמה חשוב שיהיה שר שאינו יהודי", קרא
חשף מידע. סגן השר קרא | צילום:

"החלטתי לפרסם את הסיפור, כי בעצם על מצפוני מונחת האחריות", אמר סגן השר בסרטון שהפיץ בפייסבוק. "ולכן אני מודאג לעניין הזה. הוצאתי את הסיפור החוצה ואנחנו מתחילים להילחם בכל חזית".

הרבה גבות הורמו במערכת הביטחון בעקבות הצעד שנקט סגן השר. למרות זאת, קרא הדף את הטענות והשיב: "עם כל הכבוד, אני מטפל במקרים כאלה כל יום ולא מבקש אישור ממערכת הביטחון. גם אם אני בממשלה, אני קודם כל חבר כנסת ואיש ציבור וקשוב לצרכיו".

מאוחר יותר בלשכת סגן השר קרא הוסיפו כי "הפרשה המדוברת הינה פרשה אזרחית במקורה. סגן השר קרא פעל כנציג ציבור באחריות לאור נסיבות אנושיות שהוצגו בפניו וזאת בראייה הומניטרית בלבד כפי שפעל ופועל במקרים דומים. הפרסום היה לבקשת הגורמים הנוגעים לסוגיה זו, ובזמן פרסום הפוסט לא היה שום צו איסור פרסום וכל ניסיון להטיל בו דופי כפי שעולה בכתבות הינו פרי דמיונם של כתבים וגורמים 'מדיניים' עלומים".