"עד היום, היכן ששילבו לוחמות זה הוכיח את עצמו" - כך אומר היום (ראשון) קצין שריון ראשי, תת אלוף גיא חסון. בריאיון לתכנית "שש עם עודד בן עמי", הוסיף הקצין הבכיר כי "ההזדמנות צריכה להינתן. נבחן אותה לעומק וניתן את המלצתנו".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

לדברי חסון, "הדבר הראשון שאנחנו בודקים הוא את היכולת הפיזית - לפני כמה שנים ניסינו לבדוק את זה, וזה לא כל כך צלח", הוא מודה. עוד הוסיף כי נבדקת "הטכנולוגיה המתקדמת, שתוכל להקל בנושא הפיזי בעתיד".

לוחמות. "הוכיח עצמו בעבר" (צילום: חדשות 2)
לוחמות. "הוכיח עצמו בעבר" | צילום: חדשות 2

"בשלב זה אנחנו מתמקדים בשילוב נשים בביטחון שדה ובשמירת הגבולות, ובדקים גם את נושא הצוותים המגדריים", המשיך הקצין הבכיר, "אני לא יודע מה יהיה עוד חמש שנים, אבל אני מקווה שכבר בתקופה הקרובה ניתן את ההמלצות הטובות ביותר לנשים ולצה"ל כולו".

בכירים לשעבר: "שילוב נשים - שערוריה"

דבריו האופטימיים של חסון נאמרו על רקע לאמירות מנוגדות שהשמיעו לוחמים לשעבר בחיל: כך, למשל, אמר תת אלוף (במילואים) אביגדור קהלני כי "בחורה שתצא ממלחמה תצא שונה לגמרי בתכלית". לדבריו, "תפקידה של האישה להיות אמא ולהביא ילדים לעולם, אחרי טראומות של מלחמה היא תהיה אחרת לגמרי".

"טנקים סמוך לגדר" (ארכיון) (צילום: רויטרס)
"ההזדמנות צריכה להינתן" (ארכיון) | צילום: רויטרס

גם מפקד זרוע היבשה לשעבר האלוף במילואים יפתח רון טל כי הוא מתנגד נחרצות ליוזמה, וכי הדבר יחליש את צה"ל. בריאיון שהעניק לגל"צ טען רון טל כי שילוב נשים כלוחמות בחיל השריון היא "שערוריה שתפגע בכל מה שרק ניתן להעלות על הדעת, כולל היכולת של צה"ל".

לאחרונה התפרסם כי צה"ל שוקל את שילובן של יותר נשים בתפקידי לוחמה לאור הירידה באחוז הגברים המתגייסים כמו גם במוטיבציה לשירות קרבי. בכיר בצה"ל אמר כי בצבא הוקם צוות בדיקה ובחינה, ששוקל לשלב נשים בארבעה תפקידים חדשים שעד כה היו סגורים בפניהן - שריון, ספינות הקרב החדשות של חיל הים, מפעילות ציוד מכני הנדסי כבד (D-9) ויחידת 669 של חיל האוויר.