המעצרים נמשכים. ארכיון (צילום: כיבוי והצלה מחוז חוף)
המעצרים נמשכים. ארכיון | צילום: כיבוי והצלה מחוז חוף

על רקע יומו החמישי של גל השריפות שפוקד את ישראל, מבצעים כוחות הביטחון מבצעים מיוחדים לאיתור מציתים. ביממות האחרונות מתבצע מאמץ מיוחד של כוחות מאוגדת יהודה ושומרון בשיתוף כוחות הביטחון ושירות הביטחון הכללי לאיתור ולעצירת חשודים, כשעד כה נתפסו מעל ל-10 חשודים והועברו לחקירת כוחות הביטחון.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק  

בימים האחרונים מפעיל צה"ל בכל רחבי יו"ש את מערך האיסוף שלו: מזל"טים, רחפנים ותצפיות ניידות, רכובות ורגליות שנפרסות בשטח, כדי לנסות ולאתר מציתים. היום (שבת) עצר מחסום פתע של הצבא סמוך לכפר דיר-קדיס שליד מודיעין עילית רכב ובו שלושה חשודים בביצעו הצתות.

במכונית נמצאו שני בקבוקי דלק מלאים, בקבוק דלק ריק, שק עם בדים, כפפות ומצתים. שלושת החשודים נלקחו לחקירת משטרה.

מוקדם יותר היום נעצר פלסטיני מהכפר בתיר שבהרי יהודה, בחשד כי ניסה להצית שריפה בנחל רפאים. החשוד נעצר לאחר שזוהה על ידי פקחי הסיירת הירוקה של רשות הטבע והגנים, שזימנו את כוחות הביטחון. באמצעות הפעלת אמצעי תצפית נוספים, חברו לסיירים כוחות המשטרה וגדוד תבור של פיקוד העורף שלכד את החשוד לאחר שחזר לכפר. הודות למאמצי הסיירים נמנעה התפשטות האש במקום.

אתמול קלטו מצלמות האבטחה ההיקפיות מסביב לאריאל שלושה חשודים מגיעים לשטח פתוח סמוך לעיר מוציאים בקבוקי תבערה ומדליקים אש במקום. בעקבות הזיהוי הם נעצרו וכוחות שהוזעקו למקום כיבו את הלהבות לפני שהפכו לשריפה.