מטוסי חיל האוויר (צילום: אתר חיל האוויר)
ארכיון | צילום: אתר חיל האוויר

צה"ל הודיע הבוקר (שני) כי בעקבות הירי שבוצע אתמול לעבר כוח שסייר סמוך לגבול בדרום רמת הגולן, תקף חיל האוויר במהלך הלילה בדרום רמת הגולן הסורית. על פי הודעת הצבא, תקף צה"ל באמצעות כלי טיס מתקן של ארגון הטרור דאע"ש בדרום הרמה: על המתקן הופלו פצצות של 10 טונות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי דובר צה"ל, יעד התקיפה היה מתקן צבאי נטוש, שהיה בעבר בשימוש האו"ם ושימש את מחבלי הארגון לתקיפת כוחות צה"ל ולביסוס פעילותם בסמוך לגבול. "מדובר בפעולת המשך לתקיפה שבוצעה אתמול, שמטרתה מניעת חזרת המחבלים למתקן המהווה איום מהותי במרחב", נמסר מדובר צה"ל.

"צה"ל ימשיך לפעול להגנת תושבי מדינת ישראל תוך שמירה על חופש הפעולה של צה"ל בשטחה הריבוני של מדינת ישראל, ולא יהסס לפעול אל מול ארגוני הטרור".

הגולן הסורי (צילום: חדשות 2)
האזור בו הופצץ המתקן | צילום: חדשות 2

אתמול בשעות הבוקר פתחה חוליית טרור של ארגון אסלאמי קיצוני שנשבע אמונים לדאע"ש בירי משטח סוריה לעבר כוח צה"ל שהיה בפעילות מבצעית באזור דרום רמת הגולן. הלוחמים השיבו בירי בסיוע כלי טיס שהוזנק למקום, פגעו ברכב בו נסעו המחבלים וחיסלו ארבעה. לא היו נפגעים מקרב לוחמי צה"ל.

כלי טיס של חיל האוויר שהוקפץ למקום ביצע ירי לעבר כלי הרכב של חוליית הטרור שעליו הורכב מקלע כבד. הרכב הושמד וארבעת המחבלים שהיו עליו, חוסלו. כחלק מהנוהל במקרים אלה, פתח צה"ל בסריקות ובבדיקת נסיבות האירוע.

צפו בסיפורים המעניינים של 3.7 לאורך השנים (צילום: רויטרס, חדשות)
חיילים בסיור בגבול. ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

מבדיקה ראשונית עולה כי מדובר בחוליית מחבלים מארגון "שוהדה אל ירמוכ", ארגון מוסלמי קיצוני שנשבע אמונים לדעא"ש ויושב בדרום הרמה. עד היום לא נרשמו פעולות של הארגון נגד צה"ל, אך חבריו זוהו בתצפיות והיוו איום לצבא הישראלי.