נגמ"ש עם מעיל רוח. ארכיון (צילום: מנהלת תכנית המרכבה במשרד הביטחון, חדשות)
נגמ"ש עם מעיל רוח | צילום: מנהלת תכנית המרכבה במשרד הביטחון, חדשות

מנהל הרכש במשרד הביטחון ירכוש מאות מערכות "מעיל רוח" נוספות לצה"ל - כך נמסר ממשרד הביטחון היום (חמישי). עלות המערכות הנוספות, תוצרת חברת "רפאל", מוערכת בהיקף של מאות מיליוני שקלים. "רכש המערכות הנוספות נועד להבטיח שכל טנק מרכבה סימן 4 וכל נגמ"ש נמר שיוצאים מקו הייצור יהיו מצוידים במערכת הגנה אקטיבית", הדגישו במשרד הביטחון. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

מדובר במהלך שהוא חלק ממסגרת תכנית ההצטיידות הרב-שנתית במערכות הגנה אקטיבית. מנכ"ל משרד הביטחון, אלוף (מיל') אודי אדם, הנחה את מנהל הרכש במשרד הביטחון לצאת לרכש נוסף של מאות מערכות הגנה אקטיבית מסוג "מעיל רוח".

ההזמנה החדשה מיישמת את החלטת משרד הביטחון, שלפיה כל טנקי המרכבה סימן 4 וכל נגמ"שי הנמר החדשים יצוידו במערכת "מעיל רוח", החלטה שתספק הגנה משמעותית נוספת לכל טנק ונגמ"ש.

ארכיון (צילום: חדשות 2)
ארכיון | צילום: חדשות 2

בחודשים האחרונים קיימה מנהלת תכנית המרכבה במשרד הביטחון (מנת"ק), יחד עם זרוע היבשה בצה"ל, סדרת ניסויים מוצלחת בנגמ"שי נמר שעליהם הותקנו מערכות "מעיל רוח". במשרד הביטחון הסבירו כי השלמת הניסויים ותהליך האינטגרציה של המערכת אפשרה לצאת לרכש וייצור סדרתי של מאות מערכות הגנה אקטיבית נוספות.

עוד נמסר כי מערכת "מעיל רוח", שזכתה בפרס ביטחון ישראל, נחשבת למערכת ההגנה האקטיבית הטובה מסוגה בעולם - והיחידה שעמדה במבחן מבצעי. במהלך מבצע "צוק איתן" יירטה המערכת ניסיונות רבים של חמאס לירות טילי נ"ט לעבר טנקים ונגמ"שים של צה"ל.