4 פעילים בתנועה האסלאמית נעצרו (צילום: חטיבת דוברות המשטרה)
4 פעילים בתנועה האסלאמית נעצרו | צילום: חטיבת דוברות המשטרה

פעלו להסלים את המצב בהר הבית - ונעצרו: במסגרת פעילות משותפת של שב"כ והמשטרה, נעצרו לחקירה בחודשיים האחרונים 4 בכירים בתנועה האסלאמית ובמערך המוראביטון בצפון הארץ - כך הותר היום (ראשון) לפרסום.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

הנאשמים הם שני תושבי עראבה, תושב נצרת ותושב כפר כנא, נגדם הוגשו היום כתבי אישום לבית המשפט המחוזי בנצרת בגין עבירות של התאחדות בלתי מותרת, איסור פעולה ברכוש טרור והלבנת הון.

הארבעה פעלו לשמר את פעילות המוראביטון, גם לאחר ההכרזה על מוסדותיו כבלתי חוקיים וההכרזה על הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית כהתאחדות בלתי מותרת - ומלבדם נעצרו בנוסף לחקירת ימ"ר צפון, שישה אחראי אזורים של המוראביטון בצפון הארץ.

בחקירותיהם בשב"כ התקבל מידע ולפיו הנאשמים הפעילו רשת ענפה וסדורה של גיוס ותשלום לפעילי המוראביטון, אשר כללה גם מערך הסעות מכלל שטחי הארץ אל ירושלים והר הבית. הפעילות אותה ביצעו הנחקרים לא הייתה רק מול פעילי מוראביטון בצפון או מרכז הארץ, אלא גם מול תושבי ירושלים ופעילי מוראביטון מהנגב, כאשר העברות הכספים בוצעו בהר הבית עצמו.

פעילותם האלימה של ה"מוראביטון" וה"מוראביטאת" בהר הבית הובילה לפגיעה בביטחונם של תיירים המבקרים בהר הבית וגורמת להסלמת המתיחות ואף להפרות סדר, תוך פגיעה בריבונות ישראל במתחם.

בעקבות הפעילות הנ"ל בין השנים 2014-2016 הוכרזו כהתאחדות בלתי מותרת כלל גופי המימון ששילמו לפעילי המוראביטון, וכן הוכרזה כהתאחדות בלתי חוקית, התנועה האיסלאמית הצפונית, כמי שהיוותה את ההוגה והמפעילה של הפרויקט.