חברו של החשוד שנהרג, פאדי עלון
פאדי עלון, ארכיון | צילום:

פאדי עלון, בן 19 מעיסאוויה שבמזרח ירושלים, הוא המחבל שביצע את פיגוע הדקירה אמש (שבת) שבו נפצע משה מלכה בן ה-15 באורח בינוני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הבוקר פורסמו פרטיו של המחבל, שלפני צאתו לביצוע המעשה הספיק לצייץ בחשבון הטוויטר שלו על רצונו למות כשאהיד. "אללה, תן ניצחון לשאהידים בפלסטין על המדכאים היהודים". לאחר זיהוי המחבל פשטו כוחות הביטחון על ביתו בעיסאוויה ועצרו את אביו ומספר בני משפחה נוספים.

מתוך הציוץ של עלון בטוויטר (צילום: טוויטר)
מתוך הציוץ של עלון בטוויטר | צילום: טוויטר

בתיעוד וידאו שצילם אחד מעדי הראייה בפיגוע נראה עלון כשהוא מנסה להימלט מכוחות הביטחון שהחלו במרדף אחריו. לאחר שלא הרפה מהסכין שבו אחז, ירו לעברו הכוחות והרגו אותו.

הנער הפצוע פונה למרכז הטראומה של בית החולים שערי צדק בעיר כשהוא במצב יציב וסובל מדקירות בחזהו ובגבו. במהלך הלילה חל שיפור במצבו וכעת הוא בהכרה מלאה.

בעקבות שני הפיגועים התקיימה התייעצות של גורמי מדיניים וביטחוניים בהסלמה הגוברת בירושלים, ובסופה הוחלט להגביל את הכניסה לשטח העיר העתיקה בימים הקרובים, למעט דייריה, אזרחים ישראלים ותיירים.

כניסת מתפללים מוסלמים לתפילות בהר הבית תותר למוסלמים בני 50 ומעלה בלבד. על הנשים המוסלמיות, לעומת זאת, לא תוטל הגבלת גיל בכניסה לאתר. כל מי שיורשה להיכנס למתחם הר הבית יוכל לעשות זאת דרך שער האריות בלבד.