נמשך גל הטרור: שוטר תנועה נפצע הבוקר (ראשון) באורח קל לאחר שמחבלת פוצצה מטען חבלה בתוך הרכב שבו ישבה בכביש 437 - בין מעלה אדומים לירושלים. בתוך הרכב אותרו מטען נוסף ובלון גז וההערכה היא כי באירוע סוכל פיגוע גדול הרבה יותר, אולי בתוך תחומי ירושלים. לא ידוע בשלב זה בוודאות לאן היו מועדות פניה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מחקירה האירוע עולה כי הרכב שבו נסעה המחבלת עורר את חשדם של השוטרים שעמדו במחסום א-זעים, שם אירע פיגוע דריסה בשבוע שעבר. השוטרים הורו לנהגת לעצור לבדיקה ואחד מהם יצא מהרכב וניגש לכיוונה. בשלב זה, כך על פי העדויות בשטח, היא צעקה "אללה אכבר" ופוצצה את המטען.

הרכב שבו פוצץ המטען (צילום: משטרת ישראל)
הרכב שבו פוצץ המטען | צילום: משטרת ישראל

"כשהגענו הובילו אותנו לגבר בהכרה מלאה שסבל מכוויות בפלג גופו העליון", סיפר פרמדיק מגן דוד אדום אהרון אדלר. לדבריו, תחילה לא הורשו צוותי ההצלה לגשת לעבר המחבלת מחשש למטענים נוספים. "כשניתן היה להתקרב לרכב טיפלנו בנהגת שהייתה בהכרה, עם כוויות בכל חלקי גופה ופינינו אותה כשמצבה קשה".

זירת הפיגוע, בחודש שעבר (צילום: כבאות והצלה מחוז יו"ש)
זירת הפיגוע | צילום: כבאות והצלה מחוז יו"ש
אחד מבלוני הגז שנמצאו ברכב (צילום: דוברות כיבוי והצלה יו"ש)
אחד מבלוני הגז שנמצאו ברכב | צילום: דוברות כיבוי והצלה יו"ש

צוותי מגן דוד אדום שהגיעו למקום פינו את השוטר (45) לבית החולים שערי צדק בירושלים כשמצבו מוגד קל והוא סובל מכוויות בפלג גופו העליון. המחבלת, תושבת יריחו בת 31, נפצעה באורח קשה והועברה לטיפול בבית החולים הדסה עין כרם בעיר כשהיא סובלת מכוויות בכל חלקי גופה.

זירת הפיגוע ליד מעלה אדומים
צילום:
מעלה אדומים: שוטר נפצע קל מהשלכת מטען, המחבלת נפצע
צילום:

בחיפוש שנערך לאחר האירוע בתוך הרכב נמצאו מטען נוסף ובלוני גז. כוחות משטרה והחבלנים שהוזעקו למקום נטרלו את המטען. בשלב זה עדיין לא ברור האם המחבלת התכוונה להניח את מטען החבלה במקום אחר, להתפוצץ בתוך הרכב או להעביר אותו לידי גורם נוסף. חקירת הפיגוע הועברה לשב"כ.

זירת הפיגוע סמוך למחסום א-זעים
צילום:

"ראינו עשן והתנועה נעצרה פתאום", סיפר חבר הכנסת לשעבר אריה אלדד ששהה סמוך לזירת הפיגוע בתוכנית "הבוקר של קשת". אלדד הוסיף כי "מיד הגיעו שוטרים ומנעו מאנשים להתקרב לאזור". שעה קלה לאחר הפיגוע נפתח הכביש לתנועה אף במקום עדיין נרשמים עומסי תנועה כבדים.

בשבוע שעבר: פיגוע דריסה באותו מחסום

ביום רביעי האחרון נפצעו קל שני בני אדם באותו מחסום בפיגוע דריסה בכביש המוביל למעלה אדומים. רכב שהתקרב למחסום החל להאיץ במטרה לפגוע בשוטרים ולפגוע בהם.

ארכיון (צילום: מד"א)
זירת פיגוע הדריסה בשבוע שעבר | צילום: מד"א

השוטרים הספיקו לירות לעבר נהג הרכב ופצעו אותו באורח בינוני. כתוצאה מפגיעת המכונית נפצעו שניים מהם באורח קל. לאחר שנורה נעצר המחבל ופונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים שערי צדק בירושלים.

בהכנת הידיעה השתתף יאיר שרקי.