"תופסת תנועת הרכבות", (ארכיון) (צילום: חדשות 2)
מתח שיא ברכבת (ארכיון) | צילום: חדשות 2

העירנות של האזרחים והמתיחות עושות את שלהן: במהלך נסיעה ברכבת מכיוון תחנת יד השמונה צפונה בחיפה, ירה הבוקר (חמישי) קצין צה"ל באוויר לאחר שעלה חשד בקרב הנוסעים כי ברכבת ישנו אדם החשוד כמחבל. איש לא נפגע בתקרית - והחשש הוסר לאחר זמן קצר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ככל הנראה, חיילות שנסעו ברכבת חשדו באחד הנוסעים והחלו לצעוק "מחבל". הקצין שישב בקרון הראשון דרך את נשקו וירה כדור אחד באוויר. הרכבת המשיכה בנסיעה עד לגשר פז ואז עצרה עקב השימוש בבלם החירום.

הנוסעים יורדים מהרכבת, הבוקר
הנוסעים יורדים מהרכבת, הבוקר | צילום:

שוטרי תחנת חיפה, בפיקודו של נצ"מ אבי אדרי, הגיעו תוך דקות ספורות לזירת האירוע והחלו לסרוק את הרכבת ואת סביבתה. לאחר מספר דקות ותחקור ראשוני התברר כי לא נמצא מחבל על הרכבת. הקצין שירה נלקח לתחקור ראשוני.

הבהלה ברכבת, הבוקר
הבהלה ברכבת, הבוקר | צילום:גיא, תושב הצפון שהיה ברציף באותה שעה סיפר לחדשות 2 Online: "הייתי בתחנה בחיפה והרכבת בצד השני של המסילה התחילה בנסיעה. אחרי זמן קצר היא נעצרה ושוטרים ומאבטחים רצו לעברה. הם ביקשו מכל הנוסעים לצאת ושמעתי שהם צועקים 'יש מחבל ברכבת'. הייתה בהלה גדולה וכוחות משטרה רבים מאוד הגיעו למקום תוך זמן קצר".

זמן קצר אחרי התקרית קיבלו עובדי הרכבת הודעת טקסט מההנהלה. "אנו מזכירים לכם כי אגף הביטחון פועל בימים אלו באינטנסיביות רבה על מנת להבטיח את ביטחונכם במתחמים ואת ביטחון לקוחותינו", נכתב ב-SMS. "עובדי הרכבת שהיו בקרון סייעו לנוסעים המבוהלים, וכך מצופה מכולנו – לנהוג באחריות ובשיקול דעת.

בהכנת הידיעה השתתפו: ניר דבורי, פוראת נסאר, עמליה דואק ומתן חצרוני.