בתיעוד שפורסם אתמול של נטרול המחבלת מעפולה, נראו לוחמי מג"ב עומדים סביבה בשעה שהחזיקה סכין בתחנה המרכזית בעיר ומכוונים לעברה את נשקם, זאת לאחר שניסתה לדקור חייל. אלא שאת מירב תשומת הלב קיבלה דווקא אחת החיילות שהחזיקה את נשקה יחד עם גלידה, בזמן ההסתערות על המחבלת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

החיילת שלא שיחררה את הארטיק ואף הפילה את המחסנית מהנשק ומיהרה להרים אותה, עוררה עניין רב ברשת ביממה האחרונה וספגה ביקורת נוקבת. גורמים במג"ב אמרו היום לחדשות 2 Online כי החיילת לא תיענש, וכי מדובר בטירונית בלבד, רק חודשיים בשירות, שהייתה בדרכה הביתה. "זה נקרא לחץ, מי שלא היה בסיטואציה כזאת שלא ישפוט".

"הרשת עושה לה עוול גדול באופן שבו היא מוצגת, היא אפילו עוד לא מוסמכת כלוחמת, ברור אבל שמסבירים, מחנכים ומלמדים", הוסיף הגורם. לוחמת אחרת במשמר הגבול אמרה: "תחשבו על זה, היא רק התגייסה והיא כבר נקלעת לאירוע כזה, זה לא קל לה ועכשיו כולם שופטים אותה. צריך להפסיק את הלינץ' הזה שעושים לה ברשת, מותר לה לאכול גלידה, ובאינסטינקט שהיה לה היא המשיכה להחזיק אותה, ממש לא קל לה עם זה".

קצין במג"ב הדגיש בתגובה לביקורת ברשת: "גם באירוע הזה לוחמים ואזרח נחושים מבצעים ירי ומנטרלים את המחבלת, ללוחמים והלוחמות האלה מגיעה תמיכה במקום לשפוט אותם בסיום כל אירוע, אחרי הכל כשאנחנו יושבים סביב שולחן השבת הם אלו שעומדים בחזית של פרץ האלימות הזה".

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv

עמוד הפייסבוק של מתן חצרוני