צפו בדבריו של בוגי יעלון בשבתרבות
השר יעלון בפורום סבן, הלילה | צילום: ראלף אלסוונג

שר הביטחון נגד מדיניות אובמה: במהלך פורום סבן הנערך הלילה (שבת) בוושינגטון, בו השתתף גם שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, הוא מתח ביקורת על מדיניות ארה"ב בסוגיית המאבק בארגון המדינה האסלאמית והנעשה בסוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

"המאבק בדאע"ש הוא מאבק גלובלי, ואני מאמין שארה"ב צריכה להוביל אותו", אמר יעלון. "אי אפשר להביס את הארגון הזה ללא מעורבות של כוחות קרקעיים", הדגיש וקרא לארה"ב להגביר את תמיכתה בארגונים הסוניים המתונים ובקבוצות הלוחמים הכורדים בסוריה.

"כל עוד ארה"ב לא בולטת במאבק נגד ארגוני הטרור, רוסיה היא זו שמשחקת את התפקיד המשמעותי ומנהיגי מדינות מתונות באזור כמו ירדן או סעודיה פונות אליה לעזרה. ארה"ב לא יכולה לשבת על הגדר, כי החלל הריק מתמלא על ידי אירן והכוחות הפועלים באזור מטעמה", הזהיר יעלון.

יעלון עם חיים סבן וסוזן רייס
יעלון עם חיים סבן וסוזן רייס | צילום: ראלף אלסוונג

לדבריו, ישראל מודאגת מהמעורבות האירנית בשיחות על המצב בסוריה הנערכות בווינה: "שיתופה של אירן בשיחות הללו רק גורם לכך שהיא צוברת יותר ויותר כוח. בשנתיים האחרונות, פעולות הטרור שבוצעו בגבול הגולן היו בהכוונת משמרות המהפכה בטהרן".

יעלון התייחס גם לסכסוך הישראלי-פלסטיני והדגיש כי "מראשית הציונות, לא נמצא מנהיג פלסטיני שהיה מוכן להכיר בישראל ולהגיע להסכם. ישראל לא רוצה לשלוט בפלסטינים, אבל מעוניינת להגיע להבנות בין הצדדים לאט וביסודיות - ולא למהר".

בפורום סבן, המאורגן על ידי המכון למדיניות המזרח התיכון במכון "ברוקינגס" שבוושינגטון ונערך תחת הכותרת "ישראל וארצות הברית: אתמול, היום ומחר", לוקחים חלק בכירים רבים בישראל בהם גם שר החינוך בנט, יו"ר האופוזיציה הרצוג וראשי מפלגות נוספים בהם ליברמן, לפיד וגלאון. היום צפוי לנאום בפורום מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי ומחר מזכירת המדינה לשעבר והמועמדת לנשיאות הילארי קלינטון.