המחבל שביצע את הפיגוע ליד גן שמואל
המחבל שביצע את הפיגוע ליד גן שמואל | צילום:

לשלול את אזרחותם של ערבים-ישראלים שביצעו פיגועים: המשנה לראש הממשלה ושר הפנים סילבן שלום פנה היום (חמישי) ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין ועדכן אותו בנוגע להגשת בקשה לבית המשפט לעניינים מנהליים בדבר ביטול אזרחותם הישראלית של שני מפגעים שפעלו כנגד ישראלים בימים האחרונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השר שלום החל לפעול לביטול אזרחותם של עלאא זיוד ואסראא עאבד, שני המחבלים תושבי ישראל, שביצעו את שני הפיגועים בגן שמואל ובתחנה המרכזית בעפולה, בהם נפצעו ארבעה ישראלים - חלקם באופן קשה.

עלאא זיוד הוא תושב אום אל פאחם, בן 20, שדרס ודקר ביום ראשון האחרון ארבעה ישראלים בגן שמואל, ביניהם חיילים. אסראא עאבד, בת 29 מנצרת, ניסתה לדקור בשבוע שעבר חיילים בתחנה המרכזית בעפולה - ונוטרלה בידי חיילים ומאבטח.

תיעוד התקרית בעפולה (צילום: שלמה מזרחי ואמית שיטרית)
המחבלת בתחנה המרכזית בעפולה | צילום: שלמה מזרחי ואמית שיטרית

״אין צורך להכביר מילים בחשיבותה של האזרחות הישראלית, המקפלת בתוכה חובת נאמנות בין האזרח למדינתו ובין המדינה לאזרחיה", אמר השר שלום. "על אחת כמה וכמה, כאשר נעשה שימוש לרעה באזרחות, לצורך פגיעה באזרחים ובביטחון המדינה".

בקשה זאת מצטרפת לבקשה המונחת על שולחנו של היועץ המשפטי לממשלה לביטול אזרחותם של ארבעה אזרחים אחרים שהוכחה מעורבותם בטרור.

מהלך זה מצטרף למספר מהלכים כנגד המפגעים שמקדם השר שלום, בהם גם שלילת התושבות של המפגעים תושבי ישראל ממזרח ירושלים והצו שהוצא אמש ומנע את יציאתו של ראש הפלג הצפוני ראאד סאלח מחוץ לגובלות ישראל .