האחראי על פיתוח ה"חץ" פוטר: יאיר רמתי, ראש מנהלת "חומה" במשרד הביטחון, הודח מתפקידו בשל עבירות ביטחון מידע חמורות. פיטוריו של רמתי מגיעים לאחר שבחודש האחרון נרשמו הצלחות בניסויים של שתי מערכות חשובות שפותחו תחת ניהולו - ה-"חץ-3" ו"שרביט קסמים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

רמתי פוטר מתפקידו אחרי ארבע שנים בראשות מנהלת "חומה", לאחר שבמחשבו האישי נמצאו חומרים מסווגים. בהודעה שפרסם משרד הביטחון נכתב: "לאחרונה התגלתה עבירת ביטחון מידע חמורה, אשר בעטיה רמתי אינו יכול עוד להמשיך ולמלא את תפקידו במשרד הביטחון. המשך הטיפול בנושא הועבר לגורמים המוסמכים".

למרות פיטוריו, הבהירו במשרד הביטחון כי לרמתי זכויות רבות ותרומה מכרעת לביטחונה של ישראל: "ליאיר רמתי זכויות רבות ותרומה גדולה למערכת הביטחון, ולפיתוח מערך ההגנה הרב-שכבתית. אנו מאחלים לו הצלחה רבה בהמשך דרכו".

ניסוי טיל (צילום: אגף דוברות והסברה אגף הביטחון, חדשות)
לפני שבוע: ניסוי מוצלח ב-"חץ-3" | צילום: אגף דוברות והסברה אגף הביטחון, חדשות

גורמים רבים במערכת הביטחון הופתעו מאוד מהפרסום על סיום תפקידו של רמתי ואומרים כי מדובר באדם רב זכויות, שהיה שותף לפיתוח מערכות ופרויקטים ביטחוניים מהחשובים והמסווגים ביותר במדינת ישראל.

לדבריהם, גם בתפקידו הנוכחי כראש מנהלת "חומה" שאחראית על פיתוח מערכות ההגנה "כיפת ברזל" "שרביט קסמים" וה"חץ" הוא תרם רבות לביטחון, ומדינת ישראל והציבור חבים לו המון.