פיגוע דקירה רביעי בירושלים בתוך פחות מיממה - ושוב תושיית האזרחים מונעת אסון כבד: סמוך לשעה 20:40 הערב (שני) החל מחבל לדקור נוסעים בקו 185 בירושלים, שעבר באותה העת בתחנת גשר המיתרים. 3 אזרחים שהבחינו במתרחש מיהרו להשתלט עליו. אחד מהם היה יאיר בן שבת ששחזר את רגעי האימה בתוך האוטובוס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

"אני לא הייתי בין הנוסעים אלא הבחנתי באירוע מבחוץ, שמתי לב שיש מהומה בתוך האוטובוס", אמר בן שבת בשיחה עם חדשות 2 Online, "ראיתי חייל עם הרצועה של הנשק סביב הצוואר שלו - ושהמחבל מנסה לחטוף ממנו את הנשק".

לחטיפת הנשק קדמו דקירות שביצע המחבל באמצעות סכין שאחז בידו - וגם ניסיון חניקה של החייל, אחרי שהצליח לדקור אותו קלות בלבד בראשו. "שני אזרחים עשו עבודה מדהימה ומיהרו להשתלט עליו, הם שכבו עליו וניסו למנוע ממנו את האפשרות לחטוף את הנשק ולהשתולל", סיפר.

זירת הפיגוע, הערב
זירת הפיגוע, הערב | צילום: סוזי גרנט

בשלב הזה - נכנס בן שבת אף הוא לתוך האוטובוס וסייע להם במאבקם נגד המפגע: "זה היה מצב של קיפאון למשך כמה דקות. ראינו שזה לא עוזר לנטרל אותו ככה, אז לקחתי משהו שנקרא נונצ'קו והרבצתי למחבל כמה מכות שאפשר. הכיתי אותו עד שהבנתי שהרצועה משתחררת והוא מרפה מהנשק". אז כבר התפרצו שוטרים לתוך האוטובוס - וירו במחבל. "הודות לשני האזרחים שהחלו לנטרל את המחבל, נמנע אסון כבד", הוסיף.

המחבל שרוע על הקרקע לאחר ההשתלטות
המחבל שרוע על הקרקע לאחר ההשתלטות | צילום: אברהם צמח

ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, שהגיע בפעם הרביעית היום לזירת פיגוע בשטח העיר עליה הוא מופקד אמר שהוא מתרשם בכל פעם מחדש מתושיית האזרחים: "התושייה הזו, המוכנות לייצר מגע - כל הכבוד לאזרחים. בכל אירוע כזה אני מגיע וחושב מה עוד לא עשינו ושנדרש לעשות. אני מתרשם מאוד מהמוכנות והמאבק של השוטרים, המוכנות לחתירה למגע ולא לוותר".