צילום אילוסטרציה (צילום: רויטרס)
הממשלה אישרה: צווי 8 ללוחמי מג"ב | צילום: רויטרס

על רקע המתיחות הביטחונית המתמשכת בירושלים, בערים המעורבות ובאזורים נוספים ברחבי הארץ, הורה ראש הממשלה על תגבור כוחות בשטח. מזכירות הממשלה ערכה הערב משאל טלפוני בקרב כל שרי הממשלה על מנת לאשר את הנחיית נתניהו לגייס פלוגות מילואים של מג"ב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הנחיית נתניהו, צפוי גיוס באמצעות צו 8 של עוד 13 פלוגות מילואים מכוחות משמר הגבול. החלטת הממשלה תובא לאישור ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, תוך כוונה לגייס כבר בימים הקרובים את מאות הלוחמים הנוספים. בתום אימון וריענון שיועברו הכוחות, יוצבו לוחמי מג"ב בירושלים ובערים בהן מתגוררים ערבים לצד יהודים.

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, הבהיר הערב במהדורה המרכזית כי הטיפול בגל הטרור ייקח עוד זמן. "הורינו על גיוס של כל פלוגות המילואים שיש כיום למג"ב לצורך עיבוי הכוחות באזורים שיש בהם פוטנציאל חיכוך בין יהודים לערבים", טען ארדן. "עיבינו את ירושלים ב-2,000 שוטרים וגם מוצבות תצפיות עם כוחות התערבות על הצירים המרכזיים".

גלעד ארדן (צילום: פלאש 90, חדשות)
"אין יותר מדיניות של הכלה", ארדן | צילום: פלאש 90, חדשות

השר ארדן הדגיש כי בחודשים האחרונים נעשו פעולות שלא בוצעו עד כה בכדי להוביא לשינוי המצב בשטח: "אין יותר מדיניות הכלה. מאז אירועי אוקטובר 2000 המשטרה כמעט לא השתמשה בנשק ובירי חי בתוך הקו הירוק - בשבועות האחרונים זה קרה עשרות פעמים".