רותק בגלל הזקן - למרות אישור הרב (צילום: רויטרס, חדשות)
צילום אילוסטרציה | צילום: רויטרס, חדשות

חייל שנחשד באונס חיילת המשרתת עמו שוחרר היום (רביעי) במפתיע ממעצר, זאת למרות שנמסר לעורך דינו כי התביעה צפויה לבקש כי מעצרו יוארך. סנגרו פנה לפרקליטות וביקש לבדוק חשד לתלונה כוזבת מצד החיילת, שם בודקים את הנושא. הפרשה פורסמה לראשונה בחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתחילת השבוע נעצר החייל, המשרת כתומך לחימה בבסיס חימוש בצפון, לאחר שחיילת המשרתת עמו הגישה תלונה על אונס שאירע, לטענתה, באוגוסט האחרון. בחקירתו טען החייל כי השניים היו בני זוג וכי היחסים בין השניים היו בהסכמה ואף ביוזמתה. לדבריו, הטענה כי בוצע אונס חסרת כל בסיס ונגועה בקונספירציה בגלל שבאותה תקופה הוא ציין בפניה שהוא מעוניין לסיים את הקשר עמה.

בתחילת הדיון בהארכת מעצרו ציינו בתביעה הצבאית כי יש תימוכין מסויימים לדברי המתלוננת. על פי התביעה, למרות שהחשוד אישר פרטים מסוימים בחקירתו, הוא מסר פרטים אחרים שלא עלו בקנה אחד עם גרסתה, והאריכו את מעצרו עד מחר. היום, כאמור, כבר שוחרר.

"הדבר נפל עליו כרעם ביום בהיר", אמר אז עו"ד אסי פיסו המייצג את החייל, "זוהי תלונה קנטרנית וכבושה, והוא מכחיש את הטענות נגדו. רק עשרה ימים לאחר התלונה נזכרו במשטרה הצבאית לעצור אותו בשש בבוקר בבסיס, ללא שינה מספקת". במהלך הדיון הוא ציין כי המניע שלה הוא יצר הנקמה וכי מדובר בחייל ללא עבר פלילי שמשרת יותר משנה בבסיס ומפקדיו מרוצים ממנו.

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.co.il

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של מתן חצרוני