גל הטרור נמשך והבוקר נפתח עם שני פיגועים - תוך פחות משעתיים: בביתר עילית מאבטח נפצע באורח קל לאחר שמחבלת פלסטינית חמושה בסכין תקפה אותו, המאבטח הצליח להתעשת ולירות לעברה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הפיגוע התרחש בעיר החרדית סמוך לשעה 11:00. בתיעוד התקרית נראית המחבלת מתקרבת למאבטח, משוחחת עמו ואז מכניסה את ידה לתיקה. היא משתהה למשך שניות ארוכות ומחכה שהוא יסיר את עיניו ממנה, אז היא שולפת את הסכין ומנסה לדקור אותו בפלג גופו העליון.

למרות שנפצע באורח קל מתקיפת האישה, הצליח המאבטח להתעשת מיד ולשלוף את נשקו האישי. הוא פתח לעברה באש, וגרם לפציעתה באורח בינוני. זמן קצר לאחר התקרית המאבטח והמחבלת פונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים. 

זירת פיגוע בביתר עילית, ארכיון
המחבלת חוסלה ע"י המאבטח | צילום: עד ראייה
הסכין ששימשה את המחבלת
הסכין ששימשה את המחבלת | צילום: עד ראייה

פצועים בפיגוע דריסה בשומרון

זמן קצר קודם לכן, סמוך לשעה 09:30, נפצעו שישה ישראלים בפיגוע דריסה שהתרחש בצומת תפוח שבשומרון. שניים מהם, בשנות ה-20 לחייהם, נפצעו באורח קשה וצעיר נוסף נפצע קל-בינוני. אישה בהיריון נפצעה קל מרסיסים שמקורם לא ברור. הפצועים פונו לבית החולים בילינסון בפתח תקוה.

מפרטי החקירה עולה כי סלימאן שאהין, פלסטיני בן 23 מאל בירה, נסע לעבר טרמפיאדה בצומת ופגע בעוצמה בצעירים שהמתינו במקום. לוחמים של משמר הגבול שהוצבו בעמדת קבע בצומת הבחינו באירוע, רצו לעבר הרכב, ירו במחבל וחיסלו אותו.

זירת הפיגוע בצומת תפוח, הבוקר
זירת הדריסה בצומת תפוח | צילום: הצלה יו"ש

חובשים בכירים במד"א גיל ביסמוט ואביאל ממליה טיפלו בפצועים בזירה. "ראינו את הפצועים שוכבים על המדרכה סמוך לטרמפיאדה כשהם בהכרה מלאה", סיפרו. "הם סבלו מפגיעות בגפיים. בסמוך עמד הרכב הפוגע כשהנהג בתוך הרכב נפגע ונוטרל".