גל פיגועי הדקירה נמשך: חייל צה"ל נדקר בצווארו הבוקר (שני) בידי מחבל חמוש בסכין בצומת בית ענון, צפונית לקריית ארבע. החייל הפצוע פונה במצב קשה לבית החולים, המחבל נורה ונהרג בידי כוח צה"ל המאבטח את האזור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתיעוד שהגיע ממצלמות האבטחה ניתן לראות את המחבל רץ לעבר החייל ודוקר אותו. כמו כן, ניתן לראות בסרטון חיילים שעמדו בקרבת מקום ומיהרו להסתער לעבר המחבל. הם פתחו באש וחיסלו אותו.

מחקירה ראשונית של האירוע עולה כי גם החייל שנפצע הצליח לירות לעבר המחבל ולנטרל אותו. מיד הצטרף אליו לוחם נוסף שהיה במקום והכוח הסתער על המחבל וחיסל אותו במקום.

צוותי מד"א העניקו טיפול ראשוני בשטח לפצוע ולאחר מכן פינו אותו לבית החולים שערי צדק בירושלים. "במקום היה צעיר כבן 19 בהכרה מלאה שסבל ממספר פצעי דקירה במקומות שונים בגופו", סיפרו חובשי מד"א שהגיעו לזירה. "הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים כשהמטרה שלנו הייתה להביא אותו לבית חולים על מנת להיכנס לחדר הניתוח בדחיפות. בדרך הוא קיבל טיפול לעצירת הדימומים".

פאראמדיק מד"א אהרון אדלר סיפר: "במהלך הפינוי היינו בקשר עם ד"ר מרין מיחידת הטראומה בבית החולים שערי צדק, שם נערכו לקבל את הפצוע ולהכניסו לחדר ניתוח. עד שהגענו לבית החולים הענקנו לפצוע טיפול תרופתי לשמירה על לחץ דם על מנת שנגיע לבית חולים עם מדדים יציבים".

הצעיר שנדקר פונה במצב קשה (צילום: הצלה יו"ש)
הצעיר שנדקר פונה במצב קשה | צילום: הצלה יו"ש

 

אתמול נדקר צעיר ישראלי בידי מחבל פלסטיני בטרמפיאדה בצומת אריאל בכביש 5. הוא נפצע בינוני ופונה על ידי צוותי מד"א לבית החולים. כוחות הביטחון ניהלו מצוד נרחב אחרי הדוקר והצליחו ללכוד אותו כעבור כמה שעות.

המחבל חוסל במקום. הבו'קר (צילום: הצלה יו"ש)
המחבל חוסל במקום. הבו'קר | צילום: הצלה יו"ש

מחקירה ראשונית של פרטי האירוע עולה כי המחבל הגיע לטרמפיאדה כשהוא חבוש כיפה לראשו וכך הצליח להתקרב לאנשים שהמתינו בתחנה ולדקור בחזה ובגב את הצעיר. הוא טופל במקום על ידי אזרחים עד להגעת צוותי מד"א ואיחוד הצלה, שפינו אותו לבית החולים בילינסון.

החשוד שנעצר הוא תאמר חדיר, בן 26 מהכפר ביתא סמוך לשכם. הוא אינו מוכר לכוחות הביטחון ובחקירה ראשונית בשטח קשר עצמו לאירוע. הוא הועבר לחקירת שב"כ.